Sešu gadu garumā rīdziniece saņem citai personai adresētas vēstules 0
Kāda rīdziniece sešu gadu garumā regulāri saņem vēstules, kuras adresētas citai personai. Vēstules sūta parādu piedziņas firma. Sievieti uztrauc, ka īstais vēstuļu adresāts par parādu pat nenojauš, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.
Sākotnēji parāds bijis samērā niecīgs – ap 20 latiem. Vairāku gadu garumā summa kļuvusi lielāka, un pēdējā vēstulē tā jau ir ar trīsciparu skaitli. Sākumā sieviete vēstules nevērusi vaļā un atstājusi pie pastkastītes ar domu, ka pastnieks sajaucis pastkastes. Vēlāk aplūkojusi vēstuli un secinājusi, ka uz ziņojuma norādīta precīza sievietes adrese.
Sieviete ziņojusi vēstuļu sūtītājam par situāciju. Ātro kredītu iestādes un vēlāk arī parādu piedziņas firma solījusi, ka vēstules sieviete vairs nesaņems. Tomēr tas nav izdarīts līdz pat šodienai.
“Bez Tabu” sociālajos tīklos atrod vīrieti ar konkrēto vārdu un uzvārdu, kura vēstules, iespējams, saņem sieviete. Vīrietis uz lūgumu sazināties ar “Bez Tabu” nereaģē. Piedziņas firma “Creditreform” no komentāriem kameru priekšā atsakās, paužot viedokli e-pasta vēstulē.
Rinalds Bērziņš, “Creditreform” pārstāvis:”[…] Ja, izmantojot šos saziņas līdzekļus, parādnieks nav sasniedzams, parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs tikai tad ir tiesīgs pieprasīt personas deklarēto dzīvesvietas adresi no Iedzīvotāju reģistra. Personu aicinām mūs par to informēt, un, ja šāda informācija tiek saņemta, tad par attiecīgajām saistībām mēs no savas puses vairs paziņojumus uz norādīto adresi nenosūtām, ja vien tā nav parādnieka deklarētā adrese.”
Santa Zarāne, Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve:”Ja iedzīvotāja ir vērsusies piedziņas firmā un informējusi, ka persona, kurai vēstules ir adresētas, tur nedzīvo, viņiem jau sen vajadzēja mēģināt atrast šī cilvēka īsto deklarēto adresi.”
Šobrīd sieviete aicināta atkārtoti sazināties ar parādu piedziņas firmu, lai vēstules vairs nesaņemtu
Plašāk pievienotajā video: