Sesks mājās? Jārēķinās ar lielu veiklību, spēcīgu personību un smaciņu 0
Bērni sapņo iegādāties sesku (fretku). Vai tas var būt mājdzīvnieks? LUDMILA Liepājā
Sesks nav ideāls mājdzīvnieks katram. Tā uzturēšanas izmaksas ir augstas, seski prasa lielu uzmanību, tiem nepieciešama milzīga emocionālā saikne ar saimnieku. Seska mazais augums apvienojumā ar veiklību, bezkaunību, ātro vielmaiņu, spēcīgo personību un nepatīkamo smaku meklēšanās laikā bieži vien cilvēkos izraisa nepatiku, pat dusmas. Tas ir iemesls, kāpēc tik daudz sesku tiek pamesti pirmajos sešos mēnešos pēc to iegādes.
Pirms seska iegādes noteikti jāiepazīstas ar visu pieejamo informāciju par īpatnībām dzīvnieka ēdienkartē, vēlams apciemot kādu seska īpašnieku un pavērot, kā dzīvnieks uzvedas savās mājās.
Sesks nav piemērots mājdzīvnieks, ja mājās ir zīdainis, bērni līdz 12 gadu vecumam vai ja kāds ģimenes loceklis iebilst pret dzīvnieka iegādi. Sesks var kļūt spītīgs un agresīvs, ja jūt cilvēka bailes, nepatiku, ignorēšanu. Viņš mājās respektē tikai tos, kurus pazīst.
Dzīvnieciņš ir kā mazs bērns, kurš visu grib paņemt, visu pagaršot un visur uzlīst vai ielīst. Jāmāca viņam iet uz podiņa un jāpieņem, ka tik un tā būs reizes, kad pārsteigums var būt kādā istabas stūrī.
Sesku var izaudzināt mīļu un paklausīgu, bet nevar iemācīt nedarīt to, ko instinkti liek. Ja sesks gribēs rakt dīvānu, viņš to darīs. Ja gribēs nokārtoties kādā konkrētā istabas stūrī, viņš to darīs vienmēr. (Saimniekam jāparūpējas, lai tur atrastos tualetes kastīte.) Ja sesks grauzīs zeķes, turpinās to darīt, neklausoties saimnieka aizrādījumos. Istabai jābūt kārtīgai un skapjiem aizslēgtiem!
Dzīvniekinstinktus pakļaut nav iespējams. Ja tomēr izvēlaties iegādāties sesku, iepriekš ieteicams konsultēties ar zinošiem cilvēkiem, piemēram, klubā Seskumīlis.