5. Acis ir “badā” 0
Protams, lai acis būtu veselas, redzētu skaidri un asi, tās “jāpabaro”, tās nedrīkst atstāt “badā”, tāpat kā visu organismu kopumā. Nepietiekamas barības vielas pasliktina redzi. Lai to uzlabotu, bez fiziskiem vingrinājumiem vajag arī pareizi ēst. Tādēļ ieteicams savā ēdienkartē iekļaut augļus un dārzeņus, jo īpaši burkānus, sīpolus, kāpostus un ziedkāpostus, redīsus, seleriju, pētersīļus, zaļumus, ābolus, upenes, mellenes, vīnogas, medu, ananāsus, citrusus, ķiploku, graudaugus, raugu.
6. Vingrinājumi mugurkaulam un acīm uzlabo redzi
Acīm jābūt kustīgām. Lasot, skatoties televizora vai datora ekrānā, acis nekustas tā, kā tām nepieciešams. Kustību amplitūda ir nepietiekama, lai tās trenētos. Ir vienkārši vingrinājumi acīm, kas palīdz redzei.
1) Paskatieties ar acīm, galvu turot nekustīgi, uz augšu, uz leju, lēnām. Izpildiet vingrinājumu 8-10 reizes.
2) Paskatieties pa labi, tad – pa kreisi. Arī šo vingrinājumu izpildiet 8-10 reizes.
3) Ar acīm zīmējiet apļveida kustības uz vienu un otru pusi, 8-10 reizes.
Šie ir vienkāršākie vingrinājumi, kursos māca sarežģītākus.
Bet kāds sakars mugurkaulam ar acīm? Visas vai gandrīz visas saslimšanas ietekmē izmaiņas mugurkaulā. Viss organismā ir saistīts. Ir daudz vingrinājumu mugurkaulam, kas labvēlīgi ietekmē acu veselību.
7. Varbūt jums vajadzīgas citas brilles
Šī būs rekomendācija tiem, kuri vēlas uzlabot redzi, nēsā brilles un nodarbojas ar redzes atjaunošanu. “Kad sāk trenēt acu muskuļus dienu pēc dienas, pakāpeniski un ar labpatiku pildot vingrinājumus, pēc kāda laika cilvēki ievēro, ka “brilles it kā traucē, tajās es redzu sliktāk nekā agrāk, pirms vingrinājos.” Tad cilvēks sāk domāt – “vajag brilles ar stiprākām dioptrijām, lai labāk redzētu”. Bet patiesībā notiek tieši pretējais – acu muskuļi ir uztrenēti un vecās brilles ir PAR STIPRU, vajag tās mainīt uz mazākām dioptrijām,” no pieredzes stāsta pasniedzēja. “Un tā – turpinot nodarboties pēc redzes atjaunošanas metodes, pildot rekomendācijas, kas saņemtas kursos vai izlasītas grāmatā, noteikti dodot acīm atpūtu un strādājot ar iekšējo stāvokli, pakāpeniski samazinot briļļu dioptrijas, nonāksiet līdz brīdim, kad brilles vairs nebūs vajadzīgas.”
Laba redze iespējama tikai, pateicoties prasmei atslābināties. Tiekot galā ar milzu saspringumu – tas ir pamatā daudzām acu problēmām. Neatlieciet uz rītu savu acu veselību. Un esiet pacietīgi – lai uzlabotu redzi, ir vajadzīgs laiks. Rūpējoties par savām acīm, noteikti būs labi rezultāti.