Foto: Shutterstock

Seši jautājumi par seksu, ko vajadzētu izrunāt katram pārim 0

Nevienu problēmu vai jautājumu, kas neliek mieru, nedrīkst ignorēt. Tas attiecas arī uz lietām, kas saistītas ar pašām intīmākajām tēmām. Pārrunājot sasāpējušos un aktuālos jautājumus, kā arī vēlmes un robežas mīlas prieku laikā ar partneri, jūsu intīmās dzīves kvalitāte tikai uzlabosies. Tāpat ir arī vairāki jautājumi, kas, iespējams, nešķiet aktuāli, bet ir noteikti jāpārrunā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Iedvesmojoties no “Woman’s Day”, piedāvājam aplūkot sešus jautājumus par seksu, ko vajadzētu apspriest ikvienam pārim.

Savas robežas seksa laikā

Jā, ir iespējams gūt brīnišķīgu seksuālu pieredzi bez verbālās komunikācijas, tomēr pastāv arī iespēja, ka viss saiet grīstē. Ja nu partneri uzbudina un interesē lietas, kas tev galīgi neiet pie sirds, bet tu par to uzzini tikai mīlēšanās laikā? Ja vēlaties izmēģināt ko jaunu (un ne tikai tad), pārrunājiet savas robežas un to, kādi jauninājumi vai eksperimenti jums ir pieņemami. Bet kas nē. Iespējams, ka, aicinot partneri izrādīt iniciatīvu un būt atvērtākam, tu ceri sagaidīt mīlēšanos uz virtuves galda vai dušā, bet viņš jau steidz iegādāties rokudzelžus, virvi un pletni.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ir vairāki veidi, kā vienoties par robežām. Vispirms definējiet to, kāda veida mīlas rotaļas jums šķiet pieņemamas.

Izrunājiet savas fantāzijas, sadalot tās kategorijās “jā”, “nē” un “iespējams”. Pēc tam skaidri definējiet, ko noteikti negribētu piedzīvot – kādam tas var būt anālais sekss, bet kādam mīlēšanās ar aizsietām acīm. Ja vēlaties izmēģināt skarbākas mīlas rotaļas, noteikti, noteikti vienojieties par savu drošības vārdu. Tam ir jābūt vārdam, kas nav saistīts ar seksu un ļauj otram saprast, ka notiekošais ir nekavējoties jāpārtrauc.

Ja rutīna sāk nomākt

Esot attiecībās, ir ļoti vienkārši ieslīgt rutīnā. Tas attiecas arī uz gultas prieku baudīšanu, īpaši gadījumos, ja pāris jau no paša attiecību sākuma ar seksu saistītos jautājumus nepārrunā. Klusēšana var ātri radīt situāciju, ka pāris izmēģina vienu pozu, saprot, ka tai nav ne vainas, un pie tās arī paliek visu attiecību laiku. Nekas slikts jau tas nav, bet tas nozīmē, ka kaisle un aizrautība ar laiku izpaliek.

Ja tavs attiecību modelis atbilst aprakstam un rutīna ir tevi nogurdinājusi, ierosini partnerim pārrunāt šos jautājumus. Jūs varat mēģināt apmeklēt speciālistu vai vienoties, ka abi izlasīsiet kādu grāmatu, kurā stāstīts par intīmās dzīves atsvaidzināšanu ilgstošās attiecībās. Vienojieties par to, ka regulāri apspriedīsiet izlasīto un uzzināto, kā arī būsiet atklāti, runājot par jaunām idejām un to iespējamu realizēšanu jūsu guļamistabā.

Saskaršanās ar seksuālu disfunkciju

Problēmas ar erekciju vai pāragra ejakulācija var būt ļoti sensitīvs temats. Lielākā daļa vīriešu par šiem jautājumiem nevēlas runāt, esot gultā, ja vispār ir gatavi tos apspriest. Ja tas notiek vienreiz, viens no veidiem, kā mazināt satraukumu, ir mēģināt mainīt domu virzienu.

Nefokusējies uz vīrieša dzimumlocekli vai orgasmu.

Ja palūgsi, lai viņš tevi iepriecina, spiediens var mazināties, jo to ir iespējams izdarīt arī citos veidos. Tas var palīdzēt vīrietim izvairīties no sajūtas, ka viņš ir tevi pievīlis. Ja tu esi tā, kas saskaras ar grūtībām, piemēram, maksts sausumu, pastāsti, kas tevi uzbudina. Nekautrējies pateikt, ka tev nepieciešama ilgāka priekšspēle vai teikumu, kas sākas ar vārdiem “man ļoti patīk, ka tu…”.

Reklāma
Reklāma

Tad, kad vairs neesat guļamistabā, un ir skaidrs – piedzīvotā problēma nav izņēmuma situācija – tev nevajadzētu kautrēties pārrunāt to, kas īsti notiek. Tas var palīdzēt izvairīties no problēmas saasināšanās. Esi iedrošinoša, atgādini, ka viņš nav viens šajā situācijā. Atgādini, cik būtiski ir apmeklēt ārstu, jo problēmas guļamistabā var liecināt arī par nepieciešamību saņemt steidzamu palīdzību.

Nepieciešamība pārbaudīt veselību

Šis ir jautājums, ko ļoti daudzi pāri, uzsākot dzimumdzīvi bez prezervatīva, aizmirst. Nereti tiek uzskatīts, ka kontracepcijas galvenais uzdevums ir pasargāt no nevēlamas grūtniecības, tomēr prezervatīvs pasargā arī no seksuāli transmisīvajām slimībām, piemēram, HIV.

Tā nav necieņas izrādīšana, bet rūpes par savu veselību, ja palūdz otru veikt pārbaudi.

Arī tev tā būtu jāveic, jo ļoti daudzi cilvēki, kas ir inficēti ar imūndeficīta vīrusu, par to nemaz nezina.

Jau vairākkārt rakstīts, ka Latvija HIV izplatības ziņā ir līdere Eiropā, turklāt galvenais inficēšanās ceļš ir heteroseksuāli sakari. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģe, stacionāra “Latvijas infektoloģijas centrs” HIV/AIDS ambulatorās nodaļas vadītāja Inga Ažiņa iepriekš ir uzsvērusi, ka HIV var skart ikvienu un uzskats – šī slimība skar tikai noteiktu sociālu grupu cilvēkus – ir novecojis.

Protams, HIV nav vienīgā slimība, ar ko iespējams inficēties seksuālu sakaru laikā, tāpēc savas un partnera veselības dēļ, noteikti vajadzētu pārrunāt savu veselības stāvokli, kā arī veikt nepieciešamās pārbaudes.

Ja tev vienkārši nav noskaņojuma

Lai arī cik patīkami nebūtu mīlas prieki, šī nodarbe var nogurdināt un ikviens var nonākt situācijā, ka vienkārši negribas. Iespējams, tev ir bijusi ļoti grūta diena darbā, tu esi saskārusies ar emocionāliem pārdzīvojumiem vai arī vienkārši esi pārgurusi. Tas nav nekas nosodām vai nepareizs, ja vien esi atklāta un patiesa pret savu partneri. Ja partneris vēlas intīmu tuvību un tai piekrīti, lai arī neesi noskaņojumā, tas var būt fiziski baudāms process, bet noteikti nenāks par labu jūsu attiecībām, tas noteikti jūs vēl vairāk nesatuvinās.

Ja esi nonākusi šādā situācijā un vienkārši pasaki, ka nevēlies mīlēties, partneris var justies vīlies un nospriest, ka jūsu attiecībā sākusies fāze, kurā intīmai tuvībai pielikts punkts vai tā ir ļoti reta parādība.

Liec saprast, ka tu joprojām vēlies intīmas attiecības ar savu partneri, bet citā reizē.

Pamēģini būt atklāta par iemesliem, kāpēc neesi attiecīgajā noskaņojumā. Tas palīdzēs partnerim pārliecināties par to, ka problēma nav viņā vai jūsu attiecībās, kā arī piedomā pie tā, lai “citreiz” patiešām pienāk, un izrādi iniciatīvu tad, kad esi attiecīgajā noskaņojumā.

Cik bieži tu vēlies nodoties gultas priekiem

Tas, iespējams, šķiet pagalam neromantiski, bet pāriem vajadzētu pārrunāt to, kā iekļaut intīmo tuvību savos saspringtajos grafikos. Ir jāsaprot un jāpārrunā, cik bieži jūs vēlaties nodarboties ar seksu, citādāk var rasties situācija, ka viens partneris jūtas negribēts un satraucas par to, kur pazudusi mīļotā cilvēka interese, bet otram šķiet, ka viņu mēģina piespiest un seksuālā tuvība partnerim ir svarīgāka par emocionālo un garīgo saikni.

Lai sāktu sarunu un palīdzētu partnerim atvērties, vari vienkārši izstāstīt to, cik bieži tev sekss ir nepieciešams, un pajautāt otram viņa viedokli. Pēc tam varat pārrunāt, kā jūsu vēlmes vispār ir iespējams savienot, piemēram, saprotot, kurās dienās parasti esat aizņemti un noguruši, kad darbā jāierodas agrāk.

Tāpat būtu vērts pārspriest, vai sekss mēnešreižu laikā jums ir pieņemams un kurā dienas laikā (rīts, vakars) jūs labprātāk nodotos mīlas rotaļām. Ja kādā jautājumā domas nesakrīt, mēģiniet atrast kompromisu, piemēram, ja nevarat vienoties par rītu vai vakaru, vismaz vienreiz ļaujieties kaislei brīvdienā dienas vidū.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.