Skābais – labai apetītei 0
Skābā garša sastāv no zemes un uguns elementiem, tāpēc ir viegla, karsta un mitra. Tā samazina vatu, bet pastiprina pittas un kaphas došas, tāpēc labvēlīgi ietekmē vatas tipa cilvēkus, kuriem trūkst šo elementu, bet pittām un kaphām, it īpaši tām, kurām ir liekais svars vai dedzināšana kuņģī, nevajadzētu ar to pārmēru aizrauties.
* Skābā garša piemīt skābpiena produktiem, fermentētiem pārtikas produktiem, piemēram, skābiem kāpostiem, sieram, vīnam, etiķim, citrusaugļiem, mežrožu paaugļiem. Daudzi pārtikas produkti, kas negaršo skābi, piemēram, gaļa, graudaugi un piena produkti, nonākot organismā, veido skābus vielmaiņas galaproduktus, tāpēc jālieto ar mēru.
“Skābās vielas nelielās devās stimulē vielmaiņu, siekalu veidošanos un apetīti, gremošanas sulu un gļotu izdalīšanos, asinsriti un maņu orgānu darbību, samazina holesterīna līmeni, palīdz atbrīvoties no gāzēm un krampjiem, atsvaidzina, vairo enerģiju, baro sirdi, atmodina maņas un apziņu. Turpretī lielos daudzumos tā izjauc skābju un sārmu līdzsvaru organismā, padara asinis skābākas. Pārāk augsts pH līmenis veicina kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas, gastrīta, čūlainā kolīta, kā arī ādas slimību, piemēram, dermatīta, aknes, psoriāzes, attīstību, dažādu izsitumu, furunkulu veidošanos,” atklāj ārste. Viņa iesaka aptiekā iegādāties testa strēmeles pH līmeņa noteikšanai siekalās un urīnā vai iztēloties sulīgu citrona šķēli. Ja saskrien pilna mute siekalu – organismā ir pārāk daudz skābes.