Sērs no ausīm nav jātīra. Urķējoties var iekulties nepatikšanās! 1

“Mana meita vidusskolniece katru rītu pēc dušas pasākusi urķēt ausis. Kad baros, atbild, ka tajās taču sakrājas sērs, kas jādabū laukā tāpat kā jebkuri citi ķermeņa sārņi, turklāt tievie puļķīši ar vatīti galā tieši šim nolūkam esot domāti. Ko par to saka speciālisti?” Zina, Kauguros

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Sērs ausīs ir visiem. Atrazdamies ejas skrimšļainajā daļā, tas veido dabisku aizsargbarjeru dziļāk esošajiem orgāniem,” skaidro ausu, deguna un kakla slimību ārste Nijole Jaščičena. “Sekrēts var kļūt traucējošs, ja izveido korķus, kuru dēļ aizkrīt ausis un pasliktinās dzirdamība. Nereti tas notiek arī tad, ja ir iesnas vai ausīs iekļuvuši patogēni mikroorganismi. Jūtot korķus, var mēģināt trīs līdz četras dienas pilināt ausīs sēru šķīdinošus pilienus – Cerustopu un Vaksolu. Ja šajā laikā labāk nekļūst un ausis joprojām ir aizkritušas, jāvēršas pie speciālista. Ikdienā jāatceras, ka higiēnisku apsvērumu dēļ sērs no ausīm nav jātīra – ne ar kosmētikas irbulīšiem, ne citiem asiem priekšmetiem, tās tikai jāizmazgā un rūpīgi jāizslauka. Diskomforta reizēs pieaugušajiem vajadzētu sākt raizēties vien tad, ja arī pēc šķīdinātājpilienu lietošanas labāk nekļūst. Turpretī, ja rodas aizdomas par sēra korķiem bērniem, nedrīkstētu kavēties un jādodas pie ārsta.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.