Foto – Fotolia

5. Saglabāt mieru 1

Ja aizvainojošus vārdus teicis cilvēks, kurš nav tev tuvs, bet vienkārši kolēģis, paziņa vai pat svešinieks, nekad neizrādi, ka viņa vārdi tevi aizskāruši. Visticamāk, aiz tiem slēpjas nepārliecinātība un vēlēšanās vienkārši atspēlēties pret tevi. Neļauj šim trikam nostrādāt, reaģē mierīgi un ar smaidu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Ja nepieciešams, turpini sekot savai ieņemtajai pozīcijai: pajautā, kas tieši izraisījis tādu reakciju, nepievēršot uzmanību vārdiem.

6. Ignorēt

Bieži vien labākā atbilde ir tās trūkums. Ja runa ir par interneta troļļiem, var vienkārši neatbildēt uz to komentāriem vai ievietot nekauņas melnajā sarakstā. Savukārt “realitātes režīmā” vienmēr var laist apvainojumu gar ausīm vai aiziet. Tev uz to ir visas tiesības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemērs no Senās Romas vēstures. Reiz publiskajās pirtīs kāds iesita politiķim Katonam. Kad apvainotājs pienāca, lai atvainotos, Katons atbildēja: “Es sitienu neatceros.”

Šo frāzi var tulkot šādi: “Tu esi tik nenozīmīgs, ka es ne tikai neraizējos par tavu atvainošanos, bet pat nepamanīju, ka tiktu apvainots.”

7. Izmantot likuma spēku

Tu vari saukt apvainotāju pie atbildības vai kaut vai piedraudēt ar saukšanu pie atbildības par goda un cieņas aizskaršanu vai morālu kaitējumu.

Galvenais, atceries: nevienam nav tiesību aizskart tavu godu, cieņu un reputāciju. Bet arī tev jāatbild cilvēkiem ar to pašu. Citādi jebkādas rekomendācijas ir bezjēdzīgas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.