Dvieļi 2
Lai cik biedējoši tas neizklausītos, izrādās, lielākā daļa seksuāli transmisīvu slimību un citu patiesi nepatīkamu infekciju var tikt izplatītas arī ar dvieļiem. Kašķis un kaunuma utis ir tikai ziediņi, tāpēc atceries, ka liela daļa mikrobu spēj izdzīvot apmēram 45 minūtes, atrodoties ārpus cilvēka organisma, turklāt mitra un silta vide ir to mazā paradīze. Lieto savu dvieli! Vienmēr!
Vaksācija
Arī šis ir viens no retākajiem veidiem, kā iegūt STS, tomēr brīnumi, kā zināms, mēdz notikt… Veicot vaksāciju, ir vitāli svarīgi rūpēties par tajā izmantoto instrumentu sterilitāti, kā arī atlikt vizīti, ja ādā ir mikrotraumas vai pat lielākas brūces. Protams, tas nebūt nenozīmē ļaušanos dabas aicinājumam, piemēram, ziemas laikā parūpējoties par dabiskām zeķbiksēm, taču neliela piesardzība nekad nenāks par ļaunu.
Turpinājumā iepazīsties ar dermatoveneroloģes Diānas Vības ieteikumiem, kā rīkoties aizdomu gadījumā par saslimšanu ar STS.
Ja ir aizdomas par inficēšanos ar kādu no seksuāli transmisīvajām slimībām (STS), noteikti iesaku nekavēties ar ārsta apmeklējumu, lai saslimšanas gadījumā ārstēšanu uzsāktu pēc iespējas ātrāk, jo no tā bieži vien atkarīga slimības gaita, tās atstātās sekas un komplikācijas. Svarīgi ir ārstēties abiem intīmo attiecību partneriem reizē, citādi inficēšanās var notikt atkārtoti.
Jāsaka, ka šobrīd Latvijā saslimstība ar STS atkal ir palielinājusies, un skumjajā pirmajā vietā ir izvirzījusies gonoreja, kas ir viena no vecākajām seksuāli transmisīvajām slimībām, un tās simptomi aprakstīti jau 3000 gadus pirms mūsu ēras.
Neārstējot akūtu gonorejas izraisītu iekaisumu, ar laiku tas kļūst hronisks. Infekcija, izplatoties tālāk, vīriešiem var izraisīt hronisku iekaisumu priekšdziedzerī, sēklas maisiņos, kas var radīt dažādus seksuāla rakstura traucējumus, neauglību un urīnizvadkanāla sašaurinājumu.