Septiņas tēmas, kuras pieaugusi sieviete var apspriest tikai ar savu māti 1
Iespējams, izlasot virsrakstu, tu aizdomāsies – tiešām, – jau sen neesi no sirds aprunājusies ar māti.
Agrā jaunībā tu sauci mammu par savu labāko draudzeni un uzticēji viņai visus noslēpumus, vēlāk noslēpumu kļuva vairāk, bet uzticēšanās – arvien mazāk. Apprecoties vairumam sieviešu uzticības personu loks būtiski mainās. Svarīgās lietas tiek apspriestas ar mīļoto vīrieti, labāko draudzeni, varbūt ar kolēģēm, bet vēlāk – ar pašas meitu. Ģimenes psiholoģe Olga Vidjakova uzskata, ka tas ir normāli.
Attiecību simbioze ir pamatota līdz bērna 3 gadu vecumam, cieša emocionālā saikne – līdz pusaudžu perioda sākumam. Tālāk saiknei ar vecākiem jāsamazinās un jāļauj nodibināties saiknei ar vienaudžiem. Ja tā nenotiek, meitenei vēlāk var būt problēmas savas ģimenes veidošanas procesā.
Sasniedzot 30 gadu slieksni, vecāku ģimenē sieviete var meklēt jaunus saskares punktus, kopīgas intereses un realizēt jaunas saskarsmes vajadzības. Galu galā, tik tiešām ir tēmas, kuras pieaugusi sieviete var apspiest tikai ar savu māti:
Atmiņas par bērnību. Tikai māte var atgādināt tavas bērnības pirmos soļus, pirmo zemeni, gājienu uz slidotavu un visus pārējos notikumus, kas ir kopīgi tikai jums abām. Tādas atmiņas vai nu ir vienkārši patīkamas, vai arī var palīdzēt izārstēt kādu bērnības psiholoģisko traumu. Piemēram, kāda psiholoģes kliente stāstījusi, ka bērnībā vēlējusies nodarboties ar daiļslidošanu, taču māte atteikusi, pamatojot to ar meitas neapdāvinātību un slinkumu. Tā nu 33-gadīgā sieviete katru reizi, kad gribēja īstenot kādu mērķi, atcerējās mātes vārdus par saviem rakstura trūkumiem. Tikai nesen bija atklājies, ka toreiz mātei vienkārši nav bijis naudas tik dārgām nodarbībām, tāpēc, lai meita reizi par visām reizēm liktu viņu mierā, izteikusies skarbi. Tikai uzzinot īsto notikuma iemeslu, jaunā sieviete atguva ticību sev. Protams, nekur nav teikts, ka jau pirmās sarunas laikā māte atzīsies savos kompleksos, taču kāpēc gan tādu sarunu nevarētu būt daudz?