Ķīnas dienvidu pilsētā Šeņdžeņā aizliedz ēst suņus un kaķus 0
Ķīnas dienvidu pilsēta Šeņdžeņa aizliegusi suņu un kaķu izmantošanu pārtikā, paplašinot visā valstī pēc Covid-19 pandēmijas izcelšanās noteikto savvaļas dzīvnieku patēriņa aizliegumu.
Tiek uzskatīts, ka Covid-19 pirmo reizi parādījās decembrī Uhaņas dzīvnieku tirgū un pēc tam strauji izplatījās pilsētā, apkārtējos reģionos un galu galā – visā pasaulē.
Ar jauno koronavīrusu pasaulē inficējušies jau vairāk nekā 935 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 47 000 ir miruši.
“Suņiem un kaķiem izveidojušās daudz ciešākas attiecības ar cilvēkiem nekā citiem dzīvniekiem, un aizliegums patērēt uzturā suņus un kaķus un citus mājdzīvniekus ir izplatīta prakse attīstītajās valstīs un Honkongā un Taivānā,” trešdien paziņoja pilsētas valdība.
“Šis aizliegums atbilst arī cilvēku civilizācijas prasībām un garam,” norādīja valdība.
Lai aizsargātu cilvēku veselību, Ķīna februāra beigās aizliedza savvaļas dzīvnieku tirdzniecību un patēriņu.
Provinču un pilsētu varasiestādes centušās īstenot šo aizliegumu, bet tikai Šeņdžeņa attiecinājusi patēriņa aizliegumu arī uz suņiem un kaķiem.
Šeņdžeņas Slimību novēršanas un kontroles centra amatpersona norādīja, ka pilsētā pietiekamā daudzumā ir pieejamas alternatīvas, tostarp putnu gaļa un jūras veltes, un sacīja, ka nav pierādījumu, ka savvaļas dzīvnieku gaļa būtu barojošāka par mājlopu gaļu.
Taču pilsētas valdība šonedēļ atzina, ka šis jautājums ir ļoti pretrunīgs, un paziņoja, ka vardes un bruņurupučus būs atļauts ēst arī turpmāk.
Šeņdžeņas kampaņu, kuras mērķis ir apturēt savvaļas dzīvnieku patērēšanu uzturā, atzinīgi novērtējuši dzīvnieku aizstāvji.
“Šeņdžeņa ir pirmā pilsēta pasaulē, kas nopietni uztvērusi šīs pandēmijas mācību un izdara izmaiņas, kas nepieciešamas, lai izvairītos no vēl vienas pandēmijas,” sacīja organizācijas “Humane Society International” pārstāve, piebilstot, ka visām valdībām būtu jāseko Šeņdžeņas piemēram.