Senās zinības: kā pēc Mēness kalendāra ceļama māja? 1
Grīda nečīkstēs un sēta neļodzīsies
Mēness gaita debesīs, katra tā fāze un tas, kurā Zodiaka zīmē Mēness atrodas, ietekmē visu mūsu dzīvi, visas norises dabā un cilvēkā. Pieredzējuši dārzkopji bez minstināšanās pateiks, ka sakņaugi jāstāda vai jāsēj dilstošā, bet lapu dārzeņi – augošā Mēnesī.
Šīs sensenās gudrības ir saglabājušās un turpina dzīvot no paaudzes paaudzē. Mazāk zināms par Mēness ietekmi uz cilvēku un viņa veselību. Kāpēc, piemēram, sejas operācija būs daudz veiksmīgāka, ja tā tiks izdarīta dažas dienas pirms jauna Mēness, nevis jaunā Mēnesī vai nedaudz vēlāk? Vai arī: kāpēc nav vēlams doties pie stomatologa izraut sāpošo gudrības zobu vecā Mēnesī? Mūsdienās atbildes uz šiem jautājumiem var rast astrologu sastādītajos Mēness veselības kalendāros. Starp citu, arī vārdi menstruācija, menopauze un menisks (nemaz jau nerunājot par visiem zināmo mēnessērdzību), cēlušies no vārda mēness.
Taču ne jau tikai dārza darbos vai pie ārsta mūs “pavada” Mēness. Tas ir klāt arī tad, kad uzkopjam dzīvokli vai ceļam māju. Astrologiem arī te ir savi ieteikumi.
Uzkopt dzīvokli vislabāk ir dilstošā Mēnesī – darbs ritēs raitāk, būs kvalitatīvāks un ieviestā kārtība un tīrība turēsies ilgāk. Tāpat logus vislabāk mazgāt dilstošā Mēnesī. Šajās dienās pilnīgi pietiek pievienot ūdenim nedaudz spirta, nomazgāt logu, noslaucīt ar avīzi un stikls mirdzēt mirdzēs. Nekādu smērējumu pēdu nebūs. Ja mājā ieviesies pelējums, arī ar to cīņu vislabāk sākt dilstošā mēnesī – tad tas tik ātri neatjaunojas. Kad pelējums noņemts, notīrīto vietu ieteicams apstrādāt ar vāju etiķa šķīdumu.
Bet nu par to, kā pēc Mēness kalendāra ceļama māja.