Latvijas Radio koris
Latvijas Radio koris
Publicitātes foto

Senās mūzikas festivālā – renesanses mūzikas pērles un meistari 0

No 7. jūlija līdz 9. jūlijam Rīgā un Rundālē norisināsies 22. starptautiskais Senās mūzikas festivāls, kas šovasar pulcēs augstas raudzes mūziķus no dažādām valstīm. Festivālu 7. jūlijā Rīgas domā atklās Latvijas Radio koris, atskaņojot itāļu, spāņu un britu renesanses mūzikas spilgtāko pārstāvju skaņdarbus senās mūzikas pētnieka un Oksfordā skolotā diriģenta Pītera Filipa vadībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Visreālākais šķiet otrais scenārijs!” Mākslīgais intelekts prognozē, vai Tramps var izbeigt karu Ukrainā šogad
Kokteilis
Vai zārkā līdzi mirušajam drīkst likt krustu, fotogrāfijas un šķērītes? To zina tikai retais 6
Katastrofa ir neizbēgama? CIP vairāk nekā 50 gadus turējusi slepenībā grāmatu, kurā aprakstīts iespējamais pasaules gala scenārijs
Lasīt citas ziņas

Pīters Filipss ir viens no prominentākajiem senās mūzikas pētniekiem un muzikologiem, britu senās mūzikas ansambļa “The Tallis Scholars” dibinātājs un vadītājs. Diriģents mūža lielāko daļu veltījis renesanses laika mūzikas likumsakarību un stila izpētei, kā arī sniedzis vairāk nekā 1600 koncertu un kopā ar savu ansambli ieskaņojis ap 50 albumu. 1995. gadā Pīters Filipss kļuva par pasaulē senākā drukātā mūzikas žurnāla “The Musical Times” izdevēju, savukārt Filipsa pirmā grāmata veltīta tieši angļu renesanses garīgajai mūzikai.

“Latvijas Radio korim būs brīnišķīga iespēja sadarboties ar angļu renesanses interpretu Pīteru Filipsu, kurš pēdējos 40 gadus ir viens no pasaulē ietekmīgākajiem diriģentiem un muzikologiem. Sadarbojoties ar Latvijas Radio kori, Pīters Filipss licis uzsvaru uz itāļu Romas skolu, kuras skaņveide ir tīkama cilvēka ausij. Klausītājam būtu ļoti interesanti klausīties šo ārkārtīgi sarežģīto, bet reizē viegli uztveramo un patīkamo mūzikas kopumu, stāsta Latvijas Radio kora baritons Pēteris Vaickovskis. “Otra sadaļa, ko izvēlējies diriģents, ir angļu mūzika, ir Renesanses laika spilgtākais tēls Tomass Talliss un viņa lamentācijas jeb raudu dziesmas, kas ir angļu kora mūzikas paraugs.” Latvijas Radio kora tenors Normunds Ķirsis piebilst: “Radio koris dzīvo patīkamā satraukumā. Tik īsā laikā, kas mums ir dots, sagatavojot šo programmu ar meistaru, ir jābūt maksimāli atvērtiem, vajadzīga spēja bez vārdiem sajust.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Šogad Senās mūzikas festivālā divos koncertos Rīgā un Rundālē būs iespēja dzirdēt arī lielāko Itālijas baroka mūzikas orķestri “Coin du Roi”, kurā muzicē augstas klases senās mūzikas speciālisti no Itālijas, Francijas, Spānijas, Meksikas, Krievijas, Lietuvas, Argentīnas un ASV. Sv. Jāņa baznīcā Rīgā skanēs koncertprogramma, kurā itāļu baroka lietpratēju saspēles partnere būs spožās soprāna balss un skatuviskā šarma apveltītā Elīna Šimkus – klasicisma un baroka laikmeta speciāliste, kas par sniegumu šajā repertuārā nominēta “Lielajai mūzikas balvai 2015” kategorijā “Par izcilu sniegumu”.

Orķestris uzstāsies arī festivāla Rundāles dienā (9. VII) – Baltajā zālē galvenā diriģenta Kristiana Fratimas vadībā skanēs koncertprogramma “Baroka meistardarbi”. Tajā iekļauti vairāki koncertžanra darbi: itāļu baroka meistara Vivaldi lautai rakstītais koncerts, vācu baroka ģēnija Baha klavesīnam veltītais opuss, kā arī darbi, kuru autoru izcelsme saistīta ar Franciju.

Festivāla Rundāles dienu gan iesāks tradicionālais koncertuzvedums bērniem – šajā reizē muzikāla pasaka “Varde par princesi”, bet pēc tās bērniem pils pagalmā būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās.

Rundāles pils Zelta zālē klausītājus gaidīs tikšanās ar senās mūzikas ansambli “La Cetra d’Orfeo” no franciski runājošās Beļģijas daļas, kas pirmajam vieskoncertam Latvijā izvēlējies temperamentīgo, ritmiski daudzveidīgo un kaislīgi jutekliskām melodijām caurvīto Latīņamerikas un Spānijas mūziku.

Senās mūzikas festivālu Rundāles pils dārzā noslēgs orķestris “Kremerata Baltica” un solisti – vijolnieks Georgs Sarkisjans, altiste Santa Vižine un čellists Ēriks Kiršfelds. Viņu sniegumā izskanēs Antonio Vivaldi “Gadalaiki”, kā arī baroka laika autoru J. S. Baha, K. F. E. Baha un G. F. Tēlemaņa skaņdarbi.

Varbūt noder!

Starptautiskais senās mūzikas festivāls

7. VII 20.00 Rīgas Domā Latvijas Radio koris un Pīters Filipss (EUR10)

8. VII 20.00 Sv. Jāņa baznīcā Elīna Šimkus un orķestris “Coin du Roi” (EUR 10)

9. VII 13.00 Rundāles pils Baltajā zālē koncerts bērniem “Varde par princesi” (EUR 15)

Reklāma
Reklāma

9. VII 16.00 Rundāles pils Baltajā zālē Sergejs Jēgers un “Collegium Musicum Rīga” (EUR 20)

9. VII 18.00 Rundāles pils Zelta zālē baroka ansamblis “La Cetra d’Orfeo” (EUR 20)

9. VII 20.00 Rundāles pils Baltajā zālē orķestris “Coin du Roi” (EUR 20)

9. VII 22.00 Rundāles pils dārzā noslēguma koncerts, Antonio Vivaldi “Gadalaiki”, “Kremerata Baltica”, G. Sarkisjans (vijole) (EUR 20 – 40)

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.