Foto: TDK “Kamoliņš” Facebook konts

Senākā ārpus Latvijas darbojošās tautas deju kopa viesosies pie Brazīlijas latviešiem 0

Atsaucoties Dienvidamerikas un Karību Latviešu apvienības (DAKLA) aicinājumam, no 9. līdz 21. novembrim uz Brazīliju dosies senākā ārpus Latvijas darbojošās tautas deju kopa “Kamoliņš” kopā ar folkloras kopu “Dūdalnieki”, vēsta portāls “Latvieši.com”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Apmeklējot Novaodesas un Ižuī pilsētas, abas Ziemeļanglijas latviešu mākslinieciskās kopas uzstāsies, vadīs un piedalīsies diskusijās par folkloru un dzīvi diasporā un kopā ar Brazīlijā dzīvojošiem tautiešiem atzīmēs Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienu 18. novembrī.

Tautas deju kopa “Kamoliņš” (vad. Māris Pūlis) bez pārtraukuma aktīvi uzstājas kopš dibināšanas 1950. gadā Ziemeļanglijas pilsētā Līdsā. Jau kopš izveidošanas deju kopas mērķis ir bijis izkopt etnogrāfiskās tautas dejas, un tas netiek aizmirsts arī pašlaik. Pirmais dejotāju koncerts ārpus Lielbritānijas notika 1956. gadā Sicīlijā, un kopš tā laika deju kopa viesojusies daudzviet pasaulē. Pēdējo gadu nozīmīgāko Kamoliņa apmeklēto vietu vidū īpaši jāizceļ Sibīriju, kur kopīgi ar folkloras kopu “Dūdalnieki” dejotāji uzstājās Omskā, Krasnojarskā un Augšbebros. Deju kopa regulāri piedalās Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, kā arī kultūras pasākumos Lielbritānijā un citās Eiropas valstīs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dūdalnieki” ir latviešu folkloras kopa no Ziemeļanglijas, kura Raimonda Dāles vadībā kopā dzied, spēlē un danco jau no 1983. gada. Grupas dalībnieku senči nāk no dažādiem Latvijas novadiem tā ļaujot kopai svešumā pārstāvēt visu Latviju. Kopa dzied un spēlē melodijas no Kurzemes krasta līdz Latgales austrumu robežai, kā arī melodijas, kuras ir pierakstītas ārpus Latvijas robežām. Šogad. iznāca kopas piektais albums “Svešu zemi staigādams”.

Novaodesā latvieši sākuši iebraukt jau kopš 1906. gada. Laika gaitā dibinātas vairākas latviešu organizācijas, kuras nu jau savu darbību ir pārtraukušas, toties 1979. gadā darboties sāka Brazīlijas Latviešu Kultūras apvienība, kura joprojām turpina rūpēties par latviešu kultūras pieejamību Brazīlijā.

Ižuī pirmie latvieši ieceļoja jau 1892. gadā, bet Ižuī Latviešu Kultūras centrs tika dibināts 1987. gadā. Tieši šeit 1989. gadā tika dibināta pirmā latviešu tautas deju kopa Brazīlijā “Staburags”, kura regulāri piedalās tautas deju festivālos Brazīlijā un Argentīnā. 2014. gadā pirmo reizi arī viesojās Latvijā. Tāpat Ižuī darbojas pusaudžu deju kopa “Jautrais pāris” un bērnu deju kopa “Ķipari”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.