Arvien lielāka bauda 0
Beidzoties mēnešreizēm, sievietes organismā mainās vielmaiņa un endokrīno dziedzeru darbība, taču menopauze nav uzskatāma par slimību. Sievietes libido, kas nozīmē ne tikai seksuālās, bet arī citas vēlmes, 75–80% gadījumu nosaka psihoemocionālie faktori, un tikai 20–25% tie ir hormoni, proti, testosterons. Savukārt sievišķie hormoni estrogēni nodrošina seksam nepieciešamo maksts mitrināšanos, kas notiek, ja ierosināta seksuālā apetīte.
Ja estrogēnu līmenis ir zems, maksts kļūst sausāka, bet tas nenotiek pēkšņi. Parasti vidēji 2–4 gadus pēc mēnešreižu beigšanās šajā ziņā problēmu nav. Dažām sievietēm maksts ikdienā ir sausa, taču mitrinās dzimumuzbudinājuma laikā.
Protams, libido atkarīgs no vispārējā veselības stāvokļa. Ja ir vesels vairogdziedzeris, normāls cukura līmenis asinīs un nav vielmaiņas traucējumu, parasti arī menopauzē sūdzības nerodas.
Vēlme mīlēties var pieaugt, jo vairs nav jāraizējas par nevēlamu grūtniecību, kaut gan daudzām bažas par to saglabājas vēl pāris gadu pēc mēnešreižu beigšanās. Postmenopauzes laikā dzimumtieksme var palielināties arī testosterona līmeņa relatīvas paaugstināšanās dēļ.
Ginekoloģes pieredze liecina, ka seksuāli transmisīvās infekcijas sievietēm šajā dzīves periodā ir ne retāk vai pat vēl biežāk nekā gados jaunām, tātad viņas turpina baudīt intīmo dzīvi.
Gadās, ka sieviete menopauzē sāk izjust daudz spēcīgāku orgasmu nekā agrāk, turklāt vairākus viena dzimumakta laikā.
Sievietes, kurām sekss beidzot notiek bez prezervatīva, nereti gūst agrāk nebijušu baudu, jo veselībai un saldkaisles gūšanai ir svarīgi, lai sperma nokļūtu uz dzemdes kakliņa. Varbūt arī tāpēc viņas nereti šajā laikā atplaukst.
Urīnpūšļa vai maksts noslīdējuma gadījumā orgasms bieži vien notiek vienlaikus ar spontānu urināciju, jo baudas brīdī, saraujoties maksts sieniņām un dzemdei, tiek kairināts urīnpūslis. Sievietei tas ir nepatīkams pārdzīvojums, taču no šādas mulsinošas blaknes var izvairīties, ja īsi pirms mīlēšanās iztukšo urīnpūsli.