Seksuāla līdz mūža galam! Kā veicināt libido un ko darīt, ja vēlme ir, bet seksa nav 0
Vēl pievilcīgāka nekā agrāk
Sabiedrībā valda aplams uzskats, ka sieviete pēc 50 gadu vecuma sasniegšanas seksuālajā ziņā ir norakstīta. Tieši otrādi, viņa tad nereti sasniedz visaugstākās baudas virsotnes. Arī gadījumos, kad intīmās vēlmes mazinājušās, tās var atjaunot.
Ginekoloģe un seksoloģe Aija Tula-Rijkure uzskata, ka vārdam menopauze ir negatīva aura. Ar to apzīmē samērā īsu laiku – apmēram vienu gadu no brīža, kad sievietei beigušās mēnešreizes. Pēc tā seko postmenopauze, kad viņa vairs nespēj radīt bērnus, taču tas nebūt nenozīmē zaudēt seksualitāti.
“Esmu dzirdējusi jaunas meitenes sakām: es tā baidos no menopauzes! Patiesībā sieviete šajā dzīves periodā kļūst daudz atbrīvotāka un vīriešiem pievilcīgāka. Daba seksuālo funkciju paredzējusi līdz pat pēdējam elpas vilcienam,” uzsver ārste un stāsta, ka kāds 94 gadus vecs kungs atnācis konsultēties, vai viņam viss kārtībā, ja katru otro dienu mīlējas.
“Esmu no vīriešiem dzirdējusi absurdu apgalvojumu: ja sieviete menopauzē un pēc tās vēl grib seksu, nav normāli, lai gan mīlēšanās mūža otrajā pusē ir dabiska un vēlama veselībai. Ir svarīgi apzināties – mani kāds iekāro, un es spēju partneri apmierināt. Tas rada gan psiholoģisku, gan fizisku labsajūtu. Turklāt mīlējoties izdalās baudas hormoni endorfīni.”
Sekss novērš arī asiņu sastrēgumu mazajā iegurnī. Tām, kurām nav pilnvērtīgas intīmās dzīves, mēdz paplašināties asinsvadi un rasties sāpes, kurām neatrod iemeslu. Dzimumakta laikā tiek trenēti iegurņa pamatnes un dzimumorgānu muskuļi, palīdzot pret urīna nesaturēšanu, kas nereti mēdz piemeklēt mūža otrajā pusē.
Regulāra intīmā dzīve normalizē asinsspiedienu, it īpaši apakšējo jeb diastolisko, un aizkavē novecošanu. No seksa nav jāatsakās, pat ja ir stenokardija, pēc miokarda infarkta vai citām smagām slimībām un operācijām.