Ja pasaule un raidījums būtu ideāli 5
Protams, jauno projektu iespējams attīstīt.
Tas būtu ideāls, ja visiem piefilmējumiem no citām valstīm, jebkādam vizuālajam materiālam, kas izmantots, būtu zināma izcelsme. Vai tie ir LTV materiāli, citu valstu televīzijas, ziņu aģentūras? Informācijas avota identificēšana ļautu labāk saprast, kas likts priekšā skatītājiem, kādu mediju profesionāļu radītais attēls palīdz LTV žurnālistiem stāstīt stāstus.
Ja iespējams, katrā raidījumā iekļautu interviju ar kādu citas valsts pārstāvi, skaidrojot pozīciju, salīdzinot Latvijā pierastās vērtības, uzrādot pretrunas.
Ja raidījuma komandā būtu kāds palīgs, kurš labākās domas izceltu, padarītu pieejamas sociālajos medijos visiem tiem, kas nemaz nenojauš par jaunā projekta esamību, tas palīdzētu spilgtākajiem fragmentiem pagarināt katra raidījuma dzīves ciklu. Kodolīgu citātu un trāpīgu ideju cienītājiem “Pasaules panorāmā” spilgtas domas jau paudis arī Andris Sprūds un Andris Kudors.
Un vēl – ja tas neizjauc scenāriju, varbūt iespējams tik ļoti nesteigties ar ātrrunāšanu, piesakot sižetus, bet ik pa brīdim mainīt runas tempu. Tas reizēm skrien tik strauji, ka noslīpētās frāzes sabirst vienā virknē. Skatītāju uzmanību var notvert arī ar uzsvariem, ar pauzēm, kuru laikā domāt līdzi teiktajam.
“Pasaules panorāmai” ir ambiciozs uzdevums. Raidījums mazina mūsu nezināšanu. Tas pietuvina pasaules norises un padara par izpratnes pilniem dalībniekiem pasaules diplomātu šaha spēlēs.