Griba un vara 0
1931. gadā Lenija nodibināja pati savu kino ražošanas uzņēmumu un gada laikā uzņēma pirmo patstāvīgo filmu “Zilā gaisma”, kurā startēja gan kā režisore, gan producente, gan scenāriste (kopā ar Belu Balašu) un arī galvenās lomas izpildītāja. Filma ekrānos noturējās rekordilgu laiku: Parīzē 14, bet Londonā 16 mēnešus bez pārtraukuma.
1932. gadā Lenija uzrakstīja vēstuli Hitleram, faktiski it kā lūdzot atbalstu lielformāta darbu uzsākšanai. Hitlers atbildēja Lenijai, taču vēl nekāds konkrēts risinājums debesmalā neiezīmējās. Taču kopš tā mirkļa Leniju sāka aizvien biežāk ievērot nacistu partijas augstāko funkcionāru sabiedrībā. Iegūstot varu 1933. gada sākumā, Hitlers atcerējās par Leniju un uzaicināja viņu pie sevis, pasūtot it kā pārbaudes darbu – dokumentālo filmu “Gribas uzvara”, kurā atainots NSDAP 5. kongress.
Rezultāts Hitleru iepriecināja, taču to ļoti drīz izņēma no apgrozības – tajā visu laiku līdzās fīreram bija redzams nekaunīgais un strauji par ienaidnieku kļuvušais Rems. Lieta atrisinājās visnotaļ laikmetīgi: Remu nogalināja, bet filmu nolika plauktā. Hitlers nevarēja saviem brutālajiem kaulu lauzējiem uzticēt tik smalku padarīšanu, kāda ir māksla. Viņu darbs ir šaut, kārt, slīcināt un spridzināt, bet ne jau veikt efemēras kustības dvēseles apmierinājumam. Patiešām, kurš gan var iedomāties visnotaļ primitīvo homiķi Remu dvēseles inženiera lomā? Bet te, raugi, ir viena tāda debešķīgi gracioza Grietiņa. Viņa spēs.