Speciālie ūdeņi sejas svaigumam – kā tie atšķiras un ko dod? 0
Termālais, micelārais, celulārais ūdens… Vai ir atšķirība starp šiem sejas kopšanas līdzekļiem?
Gan dzīva organisma pastāvēšanai, gan ādas veselīgumam un labam izskatam vajadzīgs ūdens! Liela nozīme ir ikdienā izdzertā daudzumam, jo tādējādi šūnas saņem nepieciešamās barības vielas un tiek piepildīta arī derma – ādas slānis, kura šķiedras gādā par elastību un izturību. Prasmīgi pielāgota kosmētika veicina ādas veselību un uzlabo ārējo izskatu. Tiesa, aplami ēšanas paradumi un kaitīgie ieradumi labās iniciatīvas rezultātus mēdz sabendēt, bet ūdens nozīme tik un tā nemazinās.
Micelārais
Ādas attīrīšanai no liekajām taukvielām, putekļiem, citiem netīrumiem un kosmētikas atliekām nav nepieciešamas ziepes, var iztikt pat bez kosmētiskajām putām, gela vai pieniņa. Šo funkciju efektīvi paveic micelārais ūdens, kura pamatā ir surfraktants – viela, kas maigi un saudzīgi attīra ādu, atbrīvojot no liekā tauku sekrēta, vienlaikus nemainot ādas skābju un sārmu līdzsvaru un dabisko aizsardzību, turklāt nenosprosto poras. Lai gan līdzeklis noņem lieko sebumu, tas ādu neattauko pilnībā un dabiskā, ar neapbruņotu aci nepamanāmā aizsargkārta saglabājas. Vienlaikus paliek arī nepieciešamais mitrums, tāpēc šis līdzeklis īpaši piemērots cilvēkiem ar jutīgu un kuperozu sejas ādu, kurā saskatāmi smalki kapilāri. Tas nerada diskomfortu un nav arī jānoskalo.
Micelāro ūdeni lieto, nelielu daudzumu uzlejot uz vates diska, jo līdzekļa sastāvā esošās īpašās struktūras micellas tikai tā attīra ādu. Jāizvēlas savas sejas ādas tipam atbilstīgs līdzeklis un pēc tā lietošanas attīrītajai ādai vienmēr jāuzklāj piemērots krēms.
! Micelārais ūdens noder arī karstā laikā, kad jāpielabo izplūdušas grima līnijas vai jāatsvaidzina sviedru un liekā taukainuma dēļ spīdošā un kņudošā sejas āda. Notīrītā virsma sāk elpot vārda tiešā nozīmē.