Kuras procedūras izvēlēties 0
Visbiežāk tie ir pasākumi, kas palīdz uzturēt ādas tonusu: viegli augļskābie pīlingi, skābju kompleksi ar vitamīniem un olbaltumvielām, kā arī citas ārējas darbības. Taču to iespējams panākt, arī izmantojot injekcijas, ādā ievadot trūkstošos elementus. Bieži vien sievietes baidās no invazīvām metodēm, uzskatot tās par mākslīgām, taču mūsdienu dermatoloģijas pamatprincips ir izmantot procedūrās tikai vielas, kas dabiski jau atrodas organismā. Vienkāršoti sakot, sejas ādai tiek iedots tas, ko tā ēd, bet pati vairs nespēj saražot vai uzsūkt.
Tas nenozīmē, ka pacientes pēkšņi sāk barot ar hormoniem. Dermatologs un kosmetologs cenšas kompensēt to šūnu vai audu grupu nestabilo situāciju, kura radusies klimaksa laikā. Cilvēki bieži sabīstas, šādā kontekstā izdzirdot vārdu aparāts, bet tas ir nepamatoti, jo dažas problēmas iespējams atrisināt tikai ar palīglīdzekļiem. Piemēram, kuperozi var labot tikai ar lāzeru. Šīs ierīces nav izveidotas vakar, tās ir gadu desmitos pārbaudītas tehnoloģijas.
Kas vēl jāzina
Sejas ādas izskatu būtiski ietekmē arī miega režīms, atpūta un pareizs uzturs. Reizēm pēc menopauzes vai tās laikā sievietes mēdz pieņemties svarā, tāpēc ievēro kardinālas diētas. Taču tad uzturvielas tiek uzņemtas nepietiekami un ādas stāvoklis vēl vairāk pasliktinās. Veselīgs uzturs nav definējams, taču jāievēro vispārpieņemtie principi un ēdienkartē jāiekļauj iespējami vairāk olbaltumvielu saturošu produktu.
Estētikas speciālisti uzsver, ka svarīga ir skābekļa piekļuve šūnām, ko iespējams iegūt pastaigās, fiziskās aktivitātēs un vienkārši atrodoties svaigā gaisā.
Šajā laikā āda saskaras ar strauju šķidruma zudumu, tāpēc dienā jāizdzer aptuveni divi litri ūdens. Taču nesabalansēta un pārmērīga tā lietošana reizēs, kad organisms nespēj to pārstrādāt, var radīt citas problēmas, kas visbiežāk izpaužas kā sejas uzpampums.
Ko noteikti nedarīt
Nereti, gribot, kā labāk, tiek veiktas nepareizas darbības, kas izskatu nevis uzlabo, bet, tieši pretēji, padara vēl sliktāku. Viena no kļūdām ir nepiemērotu krēmu lietošana. Dārgs ne vienmēr nozīmē – labs, jo, tāpat kā ar visu pārējo, būtiskākais ir saturs. Visbiežāk sievietes iekrīt ar ekskluzīviem un universāliem anti age* krēmiem, kas tomēr nesniedz vēlamo efektu. Hormonu un citu vielu zudums organismā notiek individuāli, tāpēc svarīgi apzināties, kas nepieciešams tieši jums. Nav izgudrots vienots līdzeklis, kas derētu visām sievietēm pēc menopauzes. Lai saprastu, kas vajadzīgs, jāveic diagnostika. Mājas apstākļos to nevar izdarīt, taču speciālists vienas vizītes laikā ar diagnostikas aparātu noskaidros, pēc kā āda ilgojas.
Kopjot ādu, par lielāko kļūdu var uzskatīt novēlotu rīcību. Seju nepieciešams sagatavot laikus, un profilaktiskos nolūkos par to jādomā visa mūža garumā. Nav jāgaida kardinālas pārmaiņas, lai sāktu rūpēties par sevi. Mūsdienu estētiskā dermatoloģija ir vērsta uz to, lai sagatavotu pārmaiņām un piemērotu katrai sievietei un dzīves posmam atbilstīgus līdzekļus un procedūras. Ir daudz alternatīvu, kas prasa mazāk laika un naudas, ja tiek izmantotas laikus.
Lūpas neizskatās labi – ko darīt
Lūpām ir daudz plānāka āda nekā pārējam ķermenim, un, gadiem ejot, līdz ar ūdens un kolagēna zudumu tā kļūst vēl plānāka. Ja tiek pamanītas būtiskas lūpu formas pārmaiņas, var noderēt hialuronskābju injekcijas, kas uzlabo tvirtumu un mitrina. Šo injekciju efekts nav pielīdzināms nereti dzeltenajā presē aplūkojamajām ekrāna zvaigžņu un citu slavenību uzpūstajām lūpām, jo šo līdzekļu ražotāji pret problēmu izturas delikāti, bez mākslīgiem risinājumiem. Savukārt mājas apstākļos regulāri jālieto mitrinoši lūpu balzami.
Kad sākt gatavoties menopauzei
Tā kā menopauze neiestājas vienā dienā, regulāri apmeklējot ginekologu, to iespējams prognozēt. Speciālists var brīdināt par aptuveno laiku, kas ļaus tam sagatavoties gan fiziski, gan garīgi. Labā ziņa ir tā, ka arī šis vecums noveco – menopauze mūsdienās iestājas vēlāk nekā kādreiz. Par vidējo vecumu mēdz uzskatīt 45 gadus, taču tas ir ļoti individuāli, jo joprojām ir sievietes, kurām menstruālais cikls nebeidzas un bērni dzimst arī 50 gados. Var pavērot, kā gadu gaitā pārmaiņas izpaudušās mammai, jo reizēm ģenētisku iemeslu dēļ process ir līdzīgs, tomēr tas nav neapšaubāms rādītājs.