Kā tas izskatās 0
Lai gan pārmaiņas notiek ar visa ķermeņa ādu, vislabāk tās pamanāmas tieši uz sejas. Zaudējot tvirtumu, tā izskatās sagurusi un pavisam ātri veidojas grumbas. Ja iepriekš pēc negulētas nakts atlika noskalot seju un viss atkal bija kārtībā, tagad pēc šādām reizēm spogulī var ieraudzīt daudz nepatīkamāku skatu. Estētikas speciālisti stāsta, ka pacienti nereti šo ādas stāvokli apzīmē ar vārdu sagofrēts – āda kļūst nelīdzena.
Sevišķi plānas ādas dēļ visātrāk grumbas veidojas acu zonā, taču ar laiku biezumu maina visa sejas āda. Šo parādību vairāk jūt sievietes, kuras smēķē, jo āda pakāpeniski kļuvusi plānāka visu laiku, kopš bijis kaitīgais ieradums. Arī tvirtumu un mitrumu āda straujāk zaudē smēķētājām.
Mainoties asinsvadu sistēmai, seja kļūst apsārtusi, ir redzami asinsvadu zīmējumi, kuri reizēm var iekaist. Parādās tauku nogulsnējumi nepareizās vietās, dubultzods un citas izpausmes, kas arī saistītas ar hormonālajām pārmaiņām. Ja jau iepriekš bijušas nopietnas problēmas ar ādu, šajā vecuma posmā tās kļūst vēl izteiktākas.
Kas vēl mainās
Organisms uz hormonu pārmaiņām reaģē dažādi – mati kļūst plānāki, zaudē spīdumu, mēdz izkrist, lūst nagi, nereti novērojama aptaukošanās. Sieviete kļūst emocionālāka, taču papildus vēl jātiek galā ar izskata problēmām.
Ko darīt lietas labā
Par ādu profilaktiskos nolūkos jārūpējas katru dienu. Mājas apstākļos būtiskākais ir to vienmēr attīrīt un pabarot ar piemērotu sejas un acu krēmu. Svarīgi pieradināt sevi pie regularitātes, jo sejas kopšanai, tāpat kā jebkurai citai ikdienas darbībai, jākļūst par ieradumu. Taču pēc četrdesmit gadiem nepietiek tikai ar elementāru ikdienas aprūpi – āda ilgojas tikt palutināta. Mājās to iespējams izdarīt ar serumiem, kas ir komplicētāka satura krēmi. Diemžēl ar to nebūs gana, jo āda vairs nespēj uzsūkt visas nepieciešamās vielas, tādēļ, lai to padarītu caurlaidīgāku un panāktu tiešām redzamu efektu, vismaz reizi divos mēnešos jādodas uz kādu procedūru pie speciālista.