Otto Ozols.
Otto Ozols.
Foto: Ieva Makare/ LETA

“Šeit nav Vakcinācijas biroja, bet “Covid team”!” Ozols atklāj, kāpēc Šveicē viss notiekot bez valstiskā terora 29

Arī Šveicē, cīnoties ar koronavīrusu, ir pieļautas kļūdas, arī viņu politiķi, pieņemot ierobežojumus, daudz ko nokavēja, piemēram, lokdaunu pagājušajā pavasarī esot ieviesuši divas nedēļas par vēlu, šobrīd izrēķinot, cik simtiem dzīvību tas prasīja, bet attieksme valstī krasi atšķiroties no Latvijā esošās, RīgaTV 24 raidījumā “Kārtības rullis” atklāj publicists, rakstnieks Otto Ozols.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Salīdzinot Šveici ar Latviju, esot jāatcerās divas lietas, mūsu valsts ir teritoriāli lielāka, bet Šveicē dzīvo vairāk kā 8,5 miljoni cilvēku.

“Iedzīvotāju blīvums ir daudz lielāks! Turpat blakus Itālija, Francija, tā kā viņiem spiediens un situācija ir diezgan dramatiska. Vēl pirms divām nedēļām parlamentā viņi 10 stundas lēma un diskutēja ļoti skarbi par ierobežojumiem,” Ozols stāsta un atklāj, ka pandēmija arī tur ir mazinājusi sabiedrības uzticību valdībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pērn Šveices valdībai uzticējās 60% iedzīvotāju, bet šobrīd to skaits ir sarucis līdz aptuveni 30%.

“Arī viņi valdībā strīdās, neviens nav ideāls, bet politiķi diezgan ātri atzina savas kļūdas, ko varēja darīt labāk. Dialogs ar sabiedrību bija cilvēcīgāks.

Situācija šeit ir sarežģīta, cilvēki uztraukušies, neiet viegli, bet te nav vērojama tāda nomāktības sajūta, ko es sajūtu Latvijā. Nav valstiskais spiediens, ko Latvijā daudzi saka, ka šobrīd vajājot policija un kas vēl ne.

Šeit visu uztver daudz mierīgāk, pragmatiskā. Vairāk skatās uz risinājumiem, nav tas depresīvais gaisā,” rakstnieks atklāj, piebilstot, ka citādi jau cilvēki visur esot vienādi. Kļūdīties ir tikai cilvēcīgi, bet Šveicē viņi uzreiz meklējot risinājumus un darot to konstruktīvi. Bez valstiskā terora.

Lai pieņemtu pareizos lēmumus sabiedrības interesēs, Šveicē, līdzīgi kā Latvijā ir Vakcinācijas birojs, izveidota speciālistu komanda, kas konsultē valdību.

“Es nezinu, vai to var saukt par Vakcinācijas biroju, bet šeit jau pagājušajā pavasarī uztaisīts Covid-19 team ( kovida komanda) jeb speciāla grupa, kas koncentrējas uz šī vīrusa apkarošanu. Komandā ir apvienoti labākie speciālisti, kuri valdībai palīdzē pieņemt labākos lēmumus,” Ozols atklāj.

Ierobežojumi krasi atšķiroties arī dažādās valsts pusēs, piemēram, pie Itālijas robežas ir smagāka situācija, tāpēc tur ir stingrāki ierobežojumi, Bernē Vācijas pusē atkal esot mierīgāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.