Latvijai būs pirmajai ES šāds obligātais mācību priekšmets – vai tajā jāiekļauj prasme rīkoties ar ieročiem? Atbild Seile 115

Es esmu no tiem cilvēkiem, kuriem labāk patiktu dzīvot pasaulē, kur mācību programmā nebūtu iekļautas prasmes rīkoties ar ieročiem – šī kursa saturā ir arī fiziskā sagatavotība, patriotisms. Šādu viedokli TV24 raidījumam “Preses klubs” izsaka Mārīte Seile, Izglītības un zinātnes ministre (2014-2016).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Viņa uzskata, ka šajā priekšmetā var mācīt par labu fizisko sagatavotību, patriotisms var tikt mācīts caur vēstures zināšanām, bet prasme darboties ar ieročiem būtu atstājama kā brīvprātīga.

“Mēs esam pirmā valsts ES, kas plāno ieviest šādu mācību priekšmetu kā obligātu. Bet tam ir interesants, paralēls process – jau 2018. gadā Saeimā tika pieņemts lēmums, ka šāds mācību priekšmets būs no 2024. gada, bet tā publiski mēs pie tā atgriežamies tikai tagad, kad ir palicis mazāk nekā gads līdz nākamajam mācību gadam,” šādam faktam uzmanību pievērš Seile.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrijā aktuāls ir jautājums – ja šāds mācību priekšmets ir un būs, tad to nav nekur, kur ielikt, jo uz šī rēķina nāktos samazināt kādu citu priekšmetu stundu skaitu, lai skolēniem nebūtu pārāk liela slodze, saka Seile, norādot, ka šis ir paralēlais aspekts par lēmumu pēctecību: “Mēs zinājām, ka lēmums ir, bet neko nedarījām cerībā, ka viss norims.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.