Foto: Sintija Dozberga

Šefpavārs Aigars atklāj, ka pasniedzot ēdienu, klusībā vēro cilvēku emocijas 0

Šodien, 15.februārī, sadarbībā ar “Akmeņlauzis” un RigaTV24 raidījumu “La Dolce Vita ar Roberto” piedāvājam jums pirmo “Akmeņlauža” konkursa 2019.gada dalībniekus – Kuldīgas restorāna “Bangerts” bārmeni Robertu Asni un šefpavāru Aigaru Sīli.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Roberts pagatavojis kokteili “Kramplauzis”, bet Aigars desertu, kam devis nosaukumu “Smiltsērkšķu parfē ar flambētu „Akmeņlauža” ķiršu mērci”. Labu apetīti!

Bārmenis Roberts: “Visgrūtākais ir precīzi tilpumi. Tas ir kā ķīmija!”

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: Sintija Dozberga

Kuldīgas restorāna “Bangerts” bārmenis Roberts Asnis smej, ka visgūtākais bārmeņa profesijā esot apgūt un “sajust” precīzus dzērienu tilpumus: “Tas ir kā ķīmijā – tu jauc un domā, sanāks vai ne?”. Tomēr nopietni runājot Roberts atzīst, ka šajā profesijā, kurā ir tik daudz bonusu, viena no grūtākajām lietām patiešām ir šī tehnika – viņam tā apgūšana prasījusi vairākas mēnešus rūpīga darba, un nu tagad beidzot viņš “uz aci” varot noteikt nepieciešamos tilpumus, lai uzjauktu pēc garšas atbilstošu kokteili, ko vēlas bāra viesis.
Roberts ir dzimis un audzis kuldīdznieks, tieši tāpēc viņam vismīļākā un skaistākā pilsēta Latvijā šķiet tieši Kuldīga. Tāpat viņš atzīst, ka pavisam noteikti negribētu ne dzīvot, ne strādāt pilsētas mutulī, jo viņam nepatīk lieli pūļi un pārlieku steidzīgs dzīves ritms. Kā smejas Roberts, tad rīdzinieks viņš diez vai kādreiz būšot.
Bārmeņa profesijā Roberts akcentē divas, viņaprāt, vissvarīgākās lietas – humoru un spēju komunicēt ar cilvēkiem. “Tās patiešām ir divas vissvarīgākās lietas, kādām tev jāpiemīt, ja tu vēlies strādāt šo profesiju, jo visu pārējo var iemācīties,” – saka bārmenis.
Brīvajā laikā Roberts daudz ceļo, kā arī sporto, nesen par viņa hobiju kļuvis tāds sporta veids kā “slackline” – tā ir balansēšana uz platas virves, kas ir nostiepta star diviem kokiem vai citiem nekustīgiem objektiem. Roberts saka, ka šī aizraušanās viņu patiešām iedvesmo un emocionāli uzlādē.
Interesantākais, ka Roberts pats nelieto alkoholu un uz jautājumu, kāds ir viņa mīļākais kokteilis, atbild: “Tā nu ir sanācis, ka esmu bārmenis, kas nelieto alkoholu, tāpēc mani mīļākie kokteiļi varētu būt kāds bērzu sulu, sīrupu un upeņu zaptes miksklis! Upeņu zaptes man vispār iet uz urrā!”.

Šefpavārs Aigars: “Nekad neesmu nožēlojis, ka izvēlējos šo profesiju!”

Foto: Sintija Dozberga

Restorāna “Bangerts” šefpavārs Aigars Sīlis ir bezgala godīgs – viņš atzīst, ka pavāra profesiju savulaik izvēlējies tāpēc, ka neesot bijusi vēlme pārcelties prom no dzimtās Kuldīgas pēc 9.klases, lai mācītos citur, tāpēc izvēlējies mācības Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, kur apguvis pavāra profesiju. Pie tam kāpēc tieši pavāra? Jo Aigars vēl piedevām ir estēts: “Protams, es varēju iet mācīties turpat arī par galdnieku vai apgūt mehāniku, taču man nepatīk netīras rokas un putekļi, man patīk kārtība. Tāpēc izvēlējos pavāra profesiju!”.
Tomēr taisnības labad jāteic, ka ēst gatavošana Aigaram ir patikusi jau kopš bērnības un viņš bieži vien gatavojis sev un ģimenei maltītes, arī tāpēc profesijas izvēle šķitusi gluži likumsakarīga.
Arī šobrīd, kad viņš šajā profesijā pavadījis jau vairākus gadus, viņam piemīt kāds šefpavāra cienīgs “niķis” – izrādās, tad, kad viesim atnes viņa pagatavoto ēdienu, noliek to uz galda, un viesis pagaršo pirmo kumosu, Aigaram patīk klusībā noraudzīties cilvēka reakciju! “Jā, joprojām mani fascinē vērot, kāda ir cilvēkiem sejas izteiksme, kad viņi pagaršo manis gatavotu ēdienu – ieliek pirmo kumosu mutē un māj ar galvu… Šīs ir milzīgs gandarījums!” – saka šefpavārs.
Vai šajā profesijā ir arī kādi trūkumi? “Nekad neesmu nožēlojis, ka izvēlējos apgūt pavāra profesiju. Grūtāk ir vasaras sezonā, kad ir ļoti daudz darba. Protams, mīnuss ir tas, ka pavāriem lielākoties sanāk strādāt brīvdienās, svētku dienās un vakaros. Taču tā kā man ļoti patīk mans darbs, es par to ļoti nepārdzīvoju. Pēc darba uzlādējos pie dabas – eju sēņot, staigāt pa mežu, tas ir kā relaksācija, kas palīdz sakopot domas.”
Šefpavāram Aigaram pašam mīļākais ēdiens ir jebkas, kas pagatavots no liellopa gaļas, kā arī skābeņu zupa!

Reklāma
Reklāma

Kokteilis „Kramplauzis”

Foto: Sintija Dozberga

Pagatavošana:
Kārtīgi sakrata šeikerī ar ledu: 50ml Akmeņlauzis –Smiltsērkšķis, 25ml smiltsērkšķu sulu, 20ml svaigu citrona sulu, 20ml pašgatavotu priežu sīrupu, 10ml olas baltumu, 10ml Amareto liķieri. Pasniedz dekoratīvā viskija glāzē ar ledu. Dekorē ar kaltēta citrona vai apelsīna šķēlīti un rozmarīna kātiņu.

Smiltsērkšķu parfē ar flambētu „Akmeņlauža” ķiršu mērci

Foto: Sintija Dozberga

Pagatavošana:
Katliņā ielej katliņā 50ml smiltsērkšķu sulu. Tai pievieno 1 zariņu rozmarīna, 1 ēdamkaroti medus, 1ēdamkaroti cukura un 1 kanēļa standziņu. Visu uzkarsē, līdz parādās pirmie burbulīši. Atdzesē. Uzputo 75ml saldo krējumu un pievieno smiltsērkšķu sulas novārījumu. Visu samaisa un saliek formiņās. Vidū iepilda 10ml vārītu pilnpienu. Sasaldē masu -18 grādu pēc celsija aptuveni 2 līdz 3 stundas.
Iejauc 90ml ūdenī 10g miltus, pievieno dabīgo krāsvielu, cep 30ml uzkarsētā eļļā, līdz masai nav burbulīši un izveidojas koraļļveidīga pankūka.
Ieber katliņā 100g attīrītus no kauliņiem ķiršus, 1 ēdamkaroti cukuru, pievieno 50ml Akmeņlauzis-Smiltsērkšķis un karsē līdz paradās burbulīši. Aizdedzina lai alkohols izdeg, iztvaiko, līdz pazūd liesma. Šķidrumu iebiezina ar kartupeļu cieti, mazliet pievienojot ūdeni.
Pasniedzot un kārtojot sastāvdaļas uz šķīvja, dekorē ar sezonāliem augļiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.