Scenarterapija – kas ir šī jaunā netradicionālā metode? Kā tā palīdz, ja ir multiplā skleroze un dažādas hroniskas, akūtas kaites? 0
“Man ir izkaisītā skleroze. Ikdienā cīnos ne tikai ar kustību traucējumiem, bet arī ar kāju sāpēm. Regulāri dodos pie fizioterapeita, vingroju mājās, bet staigāt ir arvien grūtāk. Esmu dzirdējusi par jaunu alternatīvu metodi – scenarterapiju, kas varētu palīdzēt tādiem kā es. Gribētu par šo terapiju uzzināt vairāk, vai tā nevar nodarīt organismam ko ļaunu. Daina Rīgā”
“Scenarterapija ir jaunums Latvijas holistiskās medicīnas nozarē, un to varētu vērtēt kā starpposmu starp klasisko Rietumu un Ķīnas tradicionālo medicīnu,” skaidro scenarterapeite Unda Avota. “No vienas puses, tās pamatā ir Scenar ierīce, kas uz ādas producē energoimpulsus. Šie impulsi ir kā atsevišķas informācijas vienības, kas vēsta par to, kurā ķermeņa vietā kādas pārmaiņas nepieciešams veikt, atjaunot audus un līdzsvaru. No otras puses, tās vairo terapeita zināšanas, kādā veidā šo ierīci lietot, uz kurām ķermeņa daļām vislabāk iedarboties. Tāpat terapeitam jāpārzina, kā konkrētā slimība ielaužas un izpaužas organismā.
Scenarterapija lieliski var palīdzēt gan akūtās, gan hroniskās situācijās. Taču tās mērķis nav izskaust slimību simptomus, piemēram, tos bloķējot. Terapija pamatojas uz paša ķermeņa spējām sevi regulēt un atveseļot, un tās mērķis ir novērst sākotnējo slimības cēloni.
Nereti situācijās, kad pacients pastāvīgi sūdzas par veselības problēmām, ķermeņa adaptācijas un regulācijas sistēmas vairs necīnās par sava sākotnējā veselības līmeņa atjaunošanu, jo slimības fons kļūst par ierastu ķermeņa stāvokli. Energoimpulsi, scenarterapija ļauj ķermenim atkal apjaust tā disbalansu un iedarbināt regulācijas mehānismus, kas paši sāk cilvēku dziedināt, atjaunojot vispārēju homeostāzi (organisma spēju jebkurā līmenī saglabāt patstāvību un pastāvību), līdz ar to arī vairāk vai mazāk pamanāmi atbrīvojot no dažādām slimībām, sindromiem un sāpēm.”