Olga Skorohodova, kura sarakstījusi daudzus zinātniskos darbus 0
Krieviete Olga Skorohodova (1911.-1982.) dzirdi un redzi sāka zaudēt piecu gadu vecumā pēc meningīta. Līdz 11.-13. gadu vecumam ar labo ausi viņa vēl dzirdēja skaļu balsi, bet 14. gadu vecumā dzirdi zaudēja pavisam. 1922.gada viņu nosūtīja uz neredzīgo bērnu skolu Odesā, bet 3 gadus vēlāk viņa nokļuva nedzirdīgi-neredzīgo skolā-klīnikā Harkovā. Šo skolu bija izveidojis profesors Ivans Sokoļanskis. Viņam izdevās atjaunot Olgas runas prasmi, un meitene sāka rakstīt dienasgrāmatu.
1947. gada iznāca Olga Skorohodovas gramata “Kā es izprotu apkārtējo pasauli”, kas izraisīja lielu defektologu interesi. 1954.gadā šī grāmata tika papildināta ar otro daļu. 1972. gadā grāmata tika papildināta un izdota vēlreiz ar nosaukumu “Kā es uztveru, pieņemu un saprotu apkārtējo pasauli”
Olga Skorohodova bija vienīgā nedzirdīgi-neredzīgā zinātniskā līdzstrādniece PSRS Pedagoģijas akadēmijas defektoloģijas institūtā. Neskatoties uz pilnīgu dzirdes un redzes zaudējumu, viņa sarakstīja daudzus zinātniskus darbus, kas attiecās uz nedzirdīgi-neredzīgo bērnu attīstību, audzināšanu un apmācību.