Savvaļas ugunsgrēkos cieš arī dzīvnieki – sadegušu dzīvnieku kapsēta un ietves ar bezpalīdzīgiem putnu mazuļiem 5
“Metro” vēsta, ka laiks, lai Grieķijā glābtu savvaļas dzīvniekus, mājdzīvniekus un mājlopus, kas bēg no meža ugunsgrēkiem un ārkārtējā karstuma, drīz beigsies, brīdinājušas dzīvnieku labdarības organizācijas.
Apmēram 7400 hektāru meža ir nodeguši visā kontinentālajā daļā un trīs Grieķijas salās, prasot neskaitāmu zīdītāju, rāpuļu un putnu dzīvības, liecina “Network for Animals”. Četras vietējās patversmes paziņoja, ka savā starpā ir uzņēmušas aptuveni 1050 suņus, kaķus un citus dzīvniekus, un viena brīvprātīgā aprakstīja, ka viņa ugunsgrēkos zaudēja lielāko daļu savu mājdzīvnieku.
Vadošā Grieķijas savvaļas dzīvnieku aprūpes grupa paziņoja, ka jūlija pirmajās divās nedēļās ir ārstējusi 1000 ievainotus dzīvniekus, taču tagad tā ir pārāk satriekta, lai atjauninātu šīs aplēses.
Glābēji no “ANIMA”, kas ir uzņēmuši suņus, bruņurupučus, čūskas, pūces un citas sugas, sacīja, ka viņi ir “gandrīz uz ceļiem”, cenšoties atbildēt uz simtiem zvanu katru dienu no cilvēkiem, kuri atrod ievainotus dzīvniekus.
Glābēji Dervenohorijā, kas atrodas stundas attālumā uz ziemeļiem no Atēnām, sacīja, ka viņi atrada tikai 11 dzīvus bruņurupučus plašā kapsētā, kurā atradās sadeguši bruņurupuči un citi dzīvnieki 500 metrus garā meklēšanas zonā netālu no klostera.
Many parts of Greece are in flames, the deadly wildfires leaving destruction and despair in their wake. We must raise $10,000 (roughly £7,627) to provide ANIMA with essential rescue supplies, equipment, and life-saving treatment. Please donate today: https://t.co/L0Vp95cYWT pic.twitter.com/zfCDsOL19o
— Animal Survival International (@survivalanimal) July 24, 2023
“Dažās skartajās meža teritorijās ir novēroti apdeguši bruņurupuči, jo lēnie rāpuļi vienkārši nevarēja pārvarēt liesmas,” sacīja Selīna Sislere-Bienvenu no Starptautiskā Dzīvnieku labturības fonda.
Citos uzņemtajos attēlos, kas ir pārāk mokoši, lai tos publicētu, redzama, piemēram, lapsa, kas guļ beigta uz ceļa pēc smagas deguna, acu un ausu pārogļošanās.
Glābēji aprakstīja, ka lieliem putniem, piemēram, pelikāniem un grifiem, ir saindēšanās simptomi, ko, iespējams, izraisīja liela jūras ūdens daudzuma norīšana, mēģinot atvēsināties piekrastē.
Pagājušajā nedēļā vairāki dzīvnieki, kas tika izglābti Lagonisi, Atikas kontinentālās daļas dienvidu reģionā, nomira pēc tam, kad nodega viņu patversme.
Sissler-Bienvenu kundze piebilda: “Divi brīvprātīgie riskēja ar savām dzīvībām, ielecot liesmās un spēja izglābt septiņus suņus un kaķi, visi guva apdegumus.”
Desmitiem tūkstošu cilvēku ir bijuši spiesti pamest savas mājas Atikā, Rodā un Korfu. Ugunsgrēki nedēļas nogalē izcēlās arī Evijas salā, kur evakuēti četri dienvidu ciemati, un amatpersonas baidās, ka nākamās varētu būt citas salas, piemēram, Krēta.
Aptuveni 10 000 britu atpūtnieku ir iestrēguši vai gaida evakuācijas lidojumus no valsts
Grieķijā vasaras mēnešos bieži notiek savvaļas ugunsgrēki, taču klimata zinātnieki uzskata, ka globālās sasilšanas dēļ tie kļūs arvien biežāki un intensīvāki.
Tērzēšanas platformā “Twitter” ievietots video, kurā redzams, kā glābēji dod ūdeni savvaļas dzīvniekam. Video aprakstā norādīts: “Arī viņu dzīvības ir svarīgas!”
Many animals have died the past few days in Greece due to the wildfires.
Their lives also matter. https://t.co/hhBTQmMXjf— Anna Pantelia (@Anna_Pantelia) July 25, 2023