Auces Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centra atklāšanas pasākumā toreizējais novada domes priekšsēdētājs (tagad LPS priekšsēdētājs) Gints Kaminskis un lietvedības sekretāre Dace Stauģe.
Auces Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centra atklāšanas pasākumā toreizējais novada domes priekšsēdētājs (tagad LPS priekšsēdētājs) Gints Kaminskis un lietvedības sekretāre Dace Stauģe.
Foto – Evija Trifanova/LETA

Savējie palīdz atgūt naudu 0

Lai atgūtu pērnā gadā pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, no 1. marta gada ienākumu deklarāciju gan elektroniski, gan papīra formātā iespējams iesniegt ne tikai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) klientu apkalpošanas centros, bet arī 78 Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC) visā Latvijā. “Lauku reģionu iedzīvotājiem nav jādodas uz lielajām pilsētām, pavadot tur visu dienu, stāvot garās rindās,” ieguvumus akcentē Krimuldas novada apkalpošanas centra un novada domes darbiniece Madara Liepiņa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Palīdz darbā ar datoru un e-pakalpojumiem

VPVKAC Latvijas reģionos sāka darboties 2015. gadā, nodrošinot klientiem gan pašvaldību, gan noteiktus valsts pakalpojumus. VID pieejamā informācija liecina, ka šāda sistēma izveidota, lai iesniegšanas process būtu raitāks un ērtāks gan pašiem darbiniekiem, gan iedzīvotājiem. Pakalpojumu centri darbojas uz pašvaldību klientu centra bāzes saskaņā ar vienotiem principiem. Tāpat kā VID, arī tajos, iesniedzot deklarāciju, nauda tiek atgriezta par dažādiem izdevumiem, piemēram, izglītību, medicīnu, zobārstniecību, iemaksām pensiju fondos. Un tos koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

CITI ŠOBRĪD LASA

VARAM mājaslapā skaidrots, ka šādā veidā klienti var klātienē pieteikt VID un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumus, kā arī saņemt savas pašvaldības pakalpojumus. Tiek nodrošinātas konsultācijas par septiņu valsts iestāžu (Lauku atbalsta dienesta, Nodarbinātības valsts aģentūras, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Uzņēmumu reģistra, VID, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts zemes dienesta) e-pakalpojumiem un sniegta praktiska palīdzība darbā ar datoru, internetu un personas apliecības jeb elektroniskās identifikācijas (eID) kartes lasītāju. Tāpat VPVKAC ir pieejama informācija par tuvāko valsts iestāžu reģionālo struktūrvienību, tās darba laikiem un pieteikšanās kārtību.

Nošauj divus zaķus ar vienu šāvienu

“Tas patiešām ir ātrāk, ērtāk un izdevīgāk! Aktivitāte ir liela, un mūsu novada iedzīvotāji ir priecīgi par šādu iespēju,” akcentē Krimuldas novada VPVKAC pārstāve M. Liepiņa. “1. jūnijā apritēs apaļš gads, kopš mūsu centrs darbojas. Pirmajā pusgadā atsaucība bija mazāka, bet, iepazīstoties ar mūsu darbības principiem, cilvēki saprata, ka šis variants ir daudz izdevīgāks. Jaunā iespēja atvieglo mūsu novada iedzīvotāju dzīvi. Tepat uz vietas var nākt un saņemt konsultācijas. Nav jāstāv garās rindās un jāgaida. Lauku iedzīvotājiem ir vieglāk uzticēties saviem cilvēkiem, jo mazos novados viens otru labi pazīst. Šādos centros ir individualizēta pieeja pret ikvienu klientu, kas vēršas pēc palīdzības. Palīdzam tiem, kuri ar datoru un e-pakalpojumiem ir uz “jūs”. Pozitīvi ir arī tas, ka iedzīvotājiem ir iespēja apvienot deklarāciju iesniegšanu arī ar citiem pašvaldības pakalpojumiem. Tā teikt – nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu. Jāteic, ka šis arī ir populārākais iemesls, kura dēļ cilvēki nāk pie mums. Otrs iecienītākais administratīvais pakalpojums ir slimību pabalsta piešķiršana, par kuru atbild Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.”

78 apkalpošanas centri visā Latvijā

2015. gada ceturtajā ceturksnī tika izveidoti 56 novadu nozīmes VPVKAC. Nākamajā gadā darbu uzsāka trīs reģionālās nozīmes centri Bauskā, Smiltenē un Tukumā. Savukārt pērn tika izveidoti 16 jauni novadu nozīmes centri un trīs reģionālās nozīmes VPVKAC Aizkrauklē, Gulbenē un Valkā. VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jomā ­Edmunds Beļskis informē, ka 2018. gadā valsts budžeta dotācija pārskaitīta divu novadu nozīmes VPVKAC – Vecumnieku un Iecavas novadam, abos jaunajos novadu centros uzsāks darbu šā gada nogalē. Savukārt reģionālās nozīmes attīstības centros – Alūksnē, Bauskā, Cēsīs un Talsos VPVKAC izveide paredzēta, ja to jūnija mēnesī apstiprinās Ministru kabinets.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.