Joahims Lēvs
Joahims Lēvs
Foto – SASCHA STEINBACH/EPA/LETA

Savaldīt futbola miljonārus 0

Teiciens “uzvar komanda, zaudē treneris” jau pasen zaudējis aktualitāti. Lai izcīnītu lielas uzvaras, nepieciešams izcils speciālists, kurš arī dāsni jāatalgo.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Nākamceturtdien Krievijā sāksies Pasaules kauss futbolā, un no 32 valstu izlasēm 16 galveno treneru atalgojums ir vismaz miljons eiro gadā, vēsta britu tabloīdi. Iespējams, informācija nav absolūti precīza, bet kopainu sniedz. Saraksta augšgalā ar 3,78 miljoniem atrodas pašreizējo čempionu vāciešu vadītājs Joahims Lēvs. Virs trim miljoniem ir arī brazīlietim Titem un francūzim Didjē Dešānam. Tiesa, klubu futbolā apgrozās daudzkārt lielākas naudas, dominējot angļiem un ķīniešiem. Vislabāk apmaksātais treneris šobrīd gan strādā ar valstsvienību – itālis Marčello par darbu Ķīnas izlasē, kas finālturnīrā nepiedalīsies, nopelna 20 miljonus eiro.

Lēvs pie Vācijas izlases stūres ir kopš 2006. gada, piecos lielajos finālturnīros allaž aizvedot to vismaz līdz pusfinālam. Dažus mēnešus ilgāk amatā ir vien Urugvajas galvenais treneris Oskars Tabarezs, kurš ir vecākais treneris gaidāmajā turnīrā – 71 gads, bet jaunākais – Serbijas izlases vadītājs Mladens Krstajičs (44), kurš tikai pērn rudenī pirmo reizi iejutās galvenā trenera ādā un tādējādi ir vismazāk pieredzējušais speciālists.

CITI ŠOBRĪD LASA

Interesanti, ka Pasaules kausā vienmēr uzvarējušas izlases, kuras vada attiecīgās valsts speciālists. Visas favorītes arī uz Krieviju dodas ar saviem treneriem. Bet vispieprasītākie ir argentīnieši, kuri diriģē parādi piecu valstu izlasēs.

Latvijā izplatīts uzskats, ka augstas kvalitātes treneriem ir jāmaksā milzu nauda. Runājot par savulaik Latvijā strādājušā ukraiņa Romāna Grigorčuka piesaistīšanu valstsvienībai Latvijas Futbola federācijas vadība izteicās, ka bez miljona viņš nestrādā. Iespējams, ka tā tiešām ir, bet deviņu izlašu vadītāji no Pasaules kausa dalībniecēm saņemot pusmiljonu un mazāk. Pieticīgākais atalgojums ir Senegālas galvenajam trenerim Alū Sisē (198 tūkstoši). Pārsteidz arī tas, ka otrajā vietā no beigām ir Adams Navalka, kurš Polijas izlasi stūrē jau četrus gadus, saņemot vien 268 tūkstošus eiro gadā.

Vislabāk atalgotie treneri

1. Joahims Lēvs (Vācija) – 3,78 (milj. eiro gadā)

2. Tite (Brazīlija) – 3,44

3. Didjē Dešāns (Francija) – 3,44

4. Hulians Lopetegi (Spānija) – 2,94

5. Staņislavs Čerčesovs (Krievija) – 2,52

6. Fernandu Santušs (Portugāle) – 2,18

7. Karloss Keirušs (Irāna) – 1,93

8. Garets Soutgeits (Anglija) – 1,93

9. Horhe Sampaoli (Argentīna) – 1,77

10. Oskars Tabaress (Urugvaja) – 1,68

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.