Sausu papēžu kopšana – ar krēmu, vīli vai īpašām zeķītēm? 0
Vasarā ir tik patīkami valkāt vaļējus apavus un staigāt basām pēdām, tomēr diezgan ātri var iedzīvoties sausā un cietā papēžu ādā. Daba to jau ir radījusi pietiekami biezu un izturīgu, lai pasargātu papēžus no berzes un spiediena.
iesaka Medicīnas centra ARS ādas ārsts Igors Lukjanovs. Kājas iemērc 37–37,5 °C ūdenī, kam pievienota dzeramā soda (uz litru ūdens tējkarote sodas). Pēc tam pēdās iesmērē krēmu ar urea. Urīnviela paātrina ādas lobīšanos un novērš plaisu un skrambu veidošanos. Gan sausas pēdu ādas kopšanai, gan arī profilaksei piemēroti ir ārstnieciskie līdzekļi ar 10% urea.
Vasarā īpašu uzmanību vajadzētu pievērst pēdu ādas mitrināšanai, piemēram, ik vakaru pēc dušas lietot krēmu, bet reizi divās nedēļās atmirušo ādu nolobīt ar vidēji abrazīvu pēdu skrubi, iesaka BENU aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.
Arī farmaceite stāsta, ka viena no biežāk pieļautajām kļūdām ir pārvīlēta pēdu āda, kā arī nepareizi izmantoti mikrodermobrāzijas līdzekļi. Lietot žiletes, veicot pedikīru mājas apstākļos, ir kategoriski aizliegts! Šī procedūra ir traumējoša, un atveseļošanas process ir ilgs.
Turklāt tas veicina dabisko aizsargreakciju, biezā āda ataug krietni ātrāk un divtik biezāka nekā iepriekš. Jāatceras, ka mehāniska beršana var traumēt ādu, tā paaugstina infekcijas un sēnīšu izplatības risku.
Pavisam cietiem un saplaisājušiem papēžiem ieteicams lietot krēmu ar 30% urea. To lieto divas nedēļas un pēc tam nomaina ar 10% urea krēmu, kas piemērots pēdu kopšanai ikdienā.
Tas palīdz saglabāt ādas mitrumu, padara to gludu un elastīgu. Vēl var izmantot krēmus, kuri paredzēti hiperkeratozām pēdām (ģenētiski pārmantota īpatnība, kad āda vairāk veido raga kārtu nekā nolobās) un satur salicilskābi, kas atloba nedzīvo ādu.
Svarīgāk tomēr ir regulāri kopt sausus un saplaisājušus papēžus. Ja ar pēdu ādas mitrināšanu vien nav līdzēts, farmaceite iesaka augļskābes saturošas zeķītes (mīkstinās un nolobīs cieto ādas slāni) un krēmu, kura sastāvā ir 50% urea (to nedrīkst lietot ilgstoši).