Mangaļsalas mols. Foto – LETA

Sauli baudošam ronēnam palīdz atbrīvoties no ap kaklu aptinušās plastmasas 0

Iedzīvotāji šodien palīdzējuši pie Mangaļsalas mola sauli baudošam ronēnam atbrīvoties no ap kaklu aptinušās plastmasas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais eksperts Valdis Pilāts, vairāki iedzīvotāji ziņojuši pārvaldei par šajā vietā izskalotu ronēnu. Internetā arī ievietots video, kuru speciālisti noskatījušies.

Pilāts skaidroja, ka pārvaldes speciālisti dodas uz notikuma vietu tikai tad, ja ir pazīmes, ka dzīvniekam tā tiešām nepieciešama palīdzība. Šajā gadījumā pirmie zvanītāji ziņojuši, ka ronēnam ap kaklu aptinies plastikāta materiāls, visticamāk, atliekas no kāda zvejnieku tīkla. Speciālisti pa telefonu klātesošajiem pastāstīja, kā to noņemt, bet cita palīdzība dzīvniekam nebija nepieciešama.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilāts sacīja, ka roņu mazuļiem šādās saulainās dienās patīk nākt krastā sildīties.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti atgādina, ka gadījumā, ja krastā gadās ieraudzīt dzīvu un veselu roni, tam nevajadzētu pievērst sevišķu uzmanību, jo dzīvnieks atrodas savā vidē.

Ja ronēns nikni rūc, ir apaļīgs un ņiprs, to vēl klāj balta pūka, tad viņš, visticamāk, tikai atpūšas, līdz ar to vislabākais ir atstāt viņu tur, kur tas ir. Ronēns, iespējams, vienkārši sildās piekrastes saulītē, gaidot, kamēr roņu māte atgriezīsies, vai apgūst spēju pats saviem spēkiem iegūt barību.

Veselam un apaļīgam roņu mazulim palīdzība nav vajadzīga. Tāpēc noteikti nevajadzētu dzīvniekus barot. Roņu mazulis bez ēšanas var iztikt vairākas diennaktis.

Speciālisti aicina netraucēt, neaiztikt, nedzīt ronēnu atpakaļ ūdenī. Ja dzīvnieks būs pārāk jauns, viņš ūdenī var nosalt. Savukārt cilvēka pastiprinātā uzmanība radīs stresu mazajam dzīvniekam.

Speciālistu palīdzība jāmeklē, ja ronis ir ievainots vai acīmredzami novārdzis. Šādā gadījumā jāsazinās ar Dabas aizsardzības pārvaldi, zvanot 29198590 vai arī sūtot informāciju (foto un koordinātes) e-pastu “[email protected]”.

Speciālisti pieņems lēmumu un nepieciešamības gadījumā veiks roņa transportēšanu uz Rīgas Zooloģisko dārzu.

Ja jūras krastā sanāk ieraudzīt nedzīvu roni, par to būtu jāpaziņo vietējai pašvaldībai, kas atbildīga par savas teritorijas sanitāro tīrību un drošību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.