Saules aizsargkrēmu cena: vai augstāka kvalitāte vienmēr nozīmē dārgāk? 6
Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc saules aizsarglīdzekļi var būt tik dārgi, ir augstas kvalitātes sastāvdaļas un izsmalcinātie sastāvi, kas nepieciešami efektīvas saules aizsardzības nodrošināšanai, raksta “The Sun”.
Ražotājiem ir jāiegulda līdzekļi sastāvdaļu iegūšanā, iegādājoties sastāvdaļas, kas atbilst stingriem drošības un efektivitātes standartiem, lai radītu produktu, kas spēj aizsargāt jūsu ādu no kaitīgiem UV stariem.
Tas nozīmē, ka jāatrod uzticami piegādātāji un jāpārliecinās, ka izejvielas ir tīras, spēcīgas un — vismaz dažiem zīmoliem — videi draudzīgas.
Attīstoties patērētāju vēlmēm un kļūstot pieejamai jaunai informācijai par saules aizsardzības vajadzībām, uzņēmumi nepārtraukti tiecas pēc jauninājumiem, piemēram, radot produktus ar unikālu tekstūru un uzlabotu ūdensizturību, vienlaikus saglabājot spēcīgus UVA un UVB filtrus.
Saules aizsargkrēmu cena svārstās no dažiem eiro līdz dažiem simtiem eiro. Varbūt būtu loģiski domāt, ka dārgāks SPF piedāvā labāku aizsardzību, tomēr ne vienmēr tas tā ir.
Galvenā atšķirība starp lēto un dārgo SPF ir cena.
Dažādu sauļošanās līdzekļu aktīvās sastāvdaļas ir ļoti līdzīgas.
Saules aizsarglīdzekļi darbojas, izmantojot fiziskus blokatorus (dažreiz sauktus par sauļošanās līdzekli), kas aizsargā jūs no kaitīgiem UV stariem, darbojoties kā vairogs vai spogulis, vai izmantojot ķīmiskos absorbētājus, kas veido plānu aizsargplēvi, kas absorbē UV starojumu, pirms tas nokļūst ādā.
Dermatologs Dr. Brendans Kemps skaidro: “Sauļošanās līdzekļos ir tikai noteikts skaits apstiprinātu aktīvo sastāvdaļu, tāpēc starp dažādiem produktiem noteikti ir līdzības.”
Tomēr ir arī atšķirības, piemēram, produkts, kas nesatur eļļu vai ietver sastāvdaļas, kas sniedz papildu priekšrocības ādas veselībai.
Saskaņā ar patērētāju čempiona “Who?” teikto, daži lielveikalu zīmola losjoni, kuru cena ir tikai 3 eiro, pat iedarbojās labāk nekā daži labi dārgā gala saules aizsargkrēmi.
Neļaujiet sevi apmānīt, domājot, ka, maksājot augstāku cenu, tas noteikti nozīmēs labāku vai drošāku produktu.
2024. gada jūnijā veiktie testi parādīja, ka “Asda” koeficients 30 ir augstākais, savukārt tas pats “Avon” ražotais produkts ne tuvu nepiedāvāja aizsardzību, kā tas tiek apgalvots.
Saskaņā ar Ādas vēža fonda datiem, ja dzīves laikā ciešat vismaz piecus saules apdegumus, jūs varat dubultot risku saslimt ar melanomu — nāvējošu ādas vēzi, tāpēc īpaši būtiski ir pirms došanās saulē izvēlēties labas kvalitātes saules aizsargkrēmu.
Ieteicams ir pieturēties pie pārbaudīta un pārbaudīta sauļošanās krēma. Neļaujiet sevi maldināt, domājot, ka, maksājot augstāku cenu, tas noteikti nozīmēs labāku vai drošāku produktu.