Foto: ZUMAPRESS/SCANPIX/LETA

Saulainos galamērķus aptumšo vīruss. Spāņi izmisumā – tiek atceltas viesnīcu rezervācijas un lidojumi 0

Ilze Kalve, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Nupat, 1. jūlijā, tika atvērts tā dēvētais gaisa tilts ar Spāniju, savstarpēji atceļot 14 dienu paš­izolācijas prasību abās valstīs, bet nu pēkšņi Apvienotā Karaliste (AK) vienpusēji paziņojusi, ka no 26. jūlija visiem, kuri ierodas no Spānijas, nāksies pašizolēties.

Sašutums ir milzīgs, jo neviens negrasās kompensēt piespiedu sēdēšanu mājās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī spāņi izmisumā, jo augustā plānotās viesnīcu rezervācijas tiek atceltas, tiek atcelti arī lidojumi. Spānija ir viens no iecienītākajiem britu tūristu galamērķiem, pagājušogad to apmeklēja 18,08 miljoni britu.

Par laimi, Latvija nu iekļauta drošo valstu sarakstā, tādēļ mūsu tautieši var brīvi ceļot no Latvijas uz AK un otrādi. Diemžēl daudzi vasaras atvaļinājumos neatbrauca pie saviem tuviniekiem.

Spānijas premjers Pedro Sančess apgalvo, ka britu tūristi lielākajā daļā Spānijas šobrīd ir daudz lielākā drošībā nekā mājās.

“Apvienotā Karaliste ir pamatīgi nokļūdījusies, pieņemot, ka infekcijas rādītāji attiecas uz visu valsti,” intervijā spāņu telekanālam izteicies Sančess, precizējot, ka 64,5% jauno saslimšanas gadījumu ir reģistrēti tikai divās teritorijās – Katalonijas ziemeļaustrumos, kā arī turpat kaimiņos.

Aragonā ir 200 un vairāk gadījumu, Katalonijā 100 līdz 200, bet pārējā Spānijā pārsvarā 10 līdz 50, taču Spānijas salās līdz 10 saslimušo uz 100 000 iedzīvotāju.

“Kāpēc sarakstā kopā ar Spānijas sauszemes teritoriju ir Kanāriju salas, kas ir tālāk no Barselonas nekā Barselona no AK, to es nekā nevaru saprast,” komentē Kriss Braiants, par Spāniju atbildīgās britu parlamentārās grupas vadītājs.

Valdības ministrs Saimons Klārks gan ir citās domās: “Saslimšana [Spānijā] ir palielinājusies par 75%, tas ir no pagājušās nedēļas vidus līdz nedēļas beigām. Tādēļ esam šādi rīkojušies.”

Anglijas ziemeļos un Vidusanglijā vidēji ir 400 līdz 600, atsevišķās vietās pat virs 800, Anglijas dienvidos un austrumos lielākoties 200 līdz 400 saslimušo uz 100 000.

Reklāma
Reklāma

Spriežot pēc oficiālās statistikas, Spānijā tiešām ir daudz drošāk.

Šobrīd britu valdība ieteikusi uz Spāniju ceļot tikai nepieciešamības gadījumā. Jaunie ceļošanas noteikumi attiecas ne tikai uz Angliju, bet arī Velsu, Skotiju un Ziemeļīriju.

Ierodoties AK, ceļotājiem nāksies uzrādīt adresi, kur plānots pašizolēties 14 dienas, neuzrādīšanas gadījumā paredzēts 100 sterliņu mārciņu (110 EUR) sods.

Tie, kuri pārkāps paš­izolācijas noteikumus, var saņemt līdz pat 1000 mārciņu (1100 EUR) sodu, Skotijā gan sods būs uz pusi mazāks – 480 mārciņas (528 EUR), taču par atkārtotu noteikumu pārkāpšanu var izpelnīties pat 5000 mārciņu (5507 EUR) sodu.

Mājās no lidostas jācenšas doties ar savu auto, paš­izolācijas laikā nedrīkst izmantot sabiedrisko transportu vai taksometru.

Nedrīkst iet uz darbu, nedrīkst uzturēties publiskās vietās, pat ne uz veikalu, ja iepirkties var kāds cits.

Briti protestē ļoti skaļi, tādēļ iespējams, ka pašizolācijas laiks tiks samazināts no 14 dienām uz 10.

Pagaidām gan policija Anglijā un Velsā esot sodījusi tikai vienu pašizolācijas noteikumu pārkāpēju, savukārt trīs saņēmuši sodu no AK robežsargiem.

Nav dzirdēts, ka policija skraidītu pakaļ tiem miljoniem, kuriem pēc noteikumiem būtu jāsēž mājās, visticamāk, vienīgo policijas sodīto ir nosūdzējuši kaimiņi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.