Apģērb kājas! 0
Kājas var dēvēt par sportista darba instrumentu. Tāpēc svarīgi izvēlēties pareizus, sportam atbilstīgus apavus, rūpēties par pēdu ādu.
■ Ja piedalās sporta veidā, kur ir skrējiena kustība, kājās jāvelk sporta apavi, nevis tenisa čībiņas. Sporta apaviem ir atsperīga zole un stabila kapes daļa, kas notur potīti, palīdz solim būt atsperīgam.
■ Jāuzmanās, lai neiedzīvotos noberzumā vai tulznā. Tas rada ne tikai diskomfortu, bet var būt arī augsne nākamajai problēmai. Cilvēks sportojot pievēršas tikai šīm sāpēm un vairs nav tik uzmanīgs. Piemēram, skrienot pa mežu, palielinās risks aizķerties aiz koka saknes un krist vai citādi gūt traumu.
■ Nevajadzētu ļaut veidoties sabiezējumam uz pēdas, ieteicams to noņemt ar pumeku vai rīvi, ieziest pēdas ar speciālu krēmu. Šāds sabiezējums spiež dziļos muskuļus, kam sportojot jāstrādā slodzē. Pavērojot, kur parasti rodas sabiezējums, var secināt, vai pēdas tiek pareizi noslogotas. Tur, kur biezāks, tiek lielāka slodze. Lai to novērstu, noder vingrojumi, kas pareizi stabilizē pēdu.
■ Nereti pat visai vēsā laikā skrējējs uzvelk īsas, zemas zeķītes, kas nesedz potīti. Ja arī sporta bikses to neaizklāj, potīti skar vēsums, rodas temperatūras atšķirība, tātad arī citāds tonuss. Tas liek muskulim saspringt un var radīt cīpslu pārslodzi. Ja gaisa temperatūra ir zemāka par 15 grādiem, jāģērbjas tā, lai nebūtu plikumu.