Foto – Shutterstock.com

Šis patiks tavām aknām. Iesaka gastroeneterologs 0

No sākuma izvērtē vairākus faktorus

Kurš gan nav dzirdējis, ka pārēšanās, alkohols, vīrushepatīts, vielmaiņas traucējumi, medikamenti un pat uztura bagātinātāji, ja tos lieto uz savu galvu, gandē aknu veselību! Un tomēr daudzi neizvērtē, kuri faktori un kā skar tieši viņus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Veselas aknas nozīmē asinis bez šlakvielām, toksīniem, baktērijām, vīrusiem un kaitīgajām vielām, kas organismā nonāk ar pārtiku vai sadzīves ķīmiju.

Daba šim orgānam ir piešķīrusi ievērojamas rezerves, bet diskomforts pakrūtes labajā pusē, liekais svars, vājums, slikta dūša un nespēks… Pazīstami simptomi? Kad organisma lielākais “filtrs” sāk sāpēt, tad, visticamāk, tas ir palielinājies un spiež uz citiem orgāniem. Par to liecina arī palielināts vēders, dzeltenīga ķermeņa krāsa. Tā aknas mēdz brīdināt, ka laiks doties pie ārsta. Kad tās netiek galā ar savu darbu, pasliktinās arī ādas, matu un nagu izskats.

CITI ŠOBRĪD LASA
Lai saprastu, vai aknu veselības atbalstam nepieciešami farmakoloģiski preparāti, gastroenterologs Sabri Abdelmasī iesaka sākumā izvērtēt nevēlamos faktorus. Lielāka uzmanība šim orgānam vajadzīga pēc slimošanas perioda. Asins analīzes, ultrasonogrāfija un, ja nepieciešams, elastogrāfija, ko biežāk pazīst kā aknu blīvuma mērīšanu, parāda, kā šis orgāns strādā.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.