Prokrieviskie aktīvisti rada iespējamo Latgales tautas republikas logo 46
Latvijā dzīvojošie prokrieviskie aktīvisti radījuši un internetā izplatījuši iespējamo Latgales tautas republikas logo versiju. Tas atrodams sociālajā vietnē “Facebook”, un par tīmeklī izplatīto logo sajūsmu pauž ne viens vien krievvalodīgais.
Logo publicēti komentāros pie nacionālboļševika Vladimira Lindermana viedokļa viņa “Facebook” profilā. Lindermans savā apcerējuma raksta, ka Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa lēmums nebraukt uz 9. maija “uzvaras dienas” svinībām Maskavā viņu iepriecinājis. “Neslēpšu, ka par šo maznozīmīgo faktu esmu priecīgs, jo derībās ar pazīstamu žurnālistu vinnēju 0,7 litru viskiju. Žurnālists nezin kāpēc bija pārliecināts, ka Bērziņš brauks.”
Tam seko gūzma citu komentāru krievu valodā, un tajos vairums rakstītāju piekrīt Lindermana viedoklim. Īpaši izceļas kāds Jevgenijs Kovalonoks, kurš raksta: “Kāpēc lai brauktu, ja Krievija neko vairs nevēlas no Latvijas. Pat pārtrauc naftas tranzītu. Šīs personas [politiķi] dejo pie mūzikas, ko spēlē tās pasūtītāji, bet kas nav Krievijas interesēs (..) Nelabi kļūst no mūsu valdības. Dodiet tiesības krieviem valdīt. (..) Lai Lindermans valda, nebūs diskriminācijas”.
Vēlāk Kovalonoks komentāram pievienojis bildi ar Latvijas karti, kurā Latgale redzama citās krāsās, un teikumus: “Es, latgalietis (..). Šīs ir zelta Latgales karte – vairums latgaliešu par to sapņo.” Vēlāk komentāram pievienota cita aktīvista Aleksandra Žguna bilde ar iespējamo Latgales tautas republikas logo.
Drošības policijā (DP) “LA.lv” informēja, ka tā ir informēta par attēla, kas saistīts ar tā saukto “Latgales autonomijas ideju”, izplatīšanu publiskajā telpā, un veic pārbaudi savas kompetences ietvaros. Katrs šāds gadījums tiek vērtēts individuāli.
DP vērš uzmanību, ka ideju, kas vērsta uz Satversmē nostiprinātā valsts teritoriālās vienotības principa apšaubīšanu, paušanu un izplatīšanu publiskajā telpā, tieši atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.
DP aicina informēt par līdzīga rakstura notikumiem, ņemot vērā pieaugušo gadījumu skaitu, kad Latvijas valsts karoga attēls tiek izmantots provokatīvā un Latvijas valsts interesēm neatbilstošā veidā.