Saspēlē Vineta Sareika un Andrejs Osokins 0
16. februārī pirmo reizi uz Lielās ģildes skatuves skatītājus priecēs jaunizveidots divu starptautiski pazīstamu Latvijas mūziķu duets – Bēthovena, Lista, Prokofjeva un Ravēla mūzikā sastapsies prestižās Beļģijas karalienes Elizabetes konkursa laureāti un Lielās mūzikas balvas ieguvēji – vijolniece Vineta Sareika un pianists Andrejs Osokins.
Sākot no šīs koncertsezonas, Vineta Sareika ir Flāmu karaliskās filharmonijas jaunā orķestra koncertmeistare, muzicējot galveno diriģentu Edo de Vārta un Filipa Herevēges vadībā. Kā stāsta pati vijolniece, pašlaik viņas dzīvē ir trīs svarīgi ģeogrāfiski pieturas punkti – Antverpene, Rīga un Parīze, kur mūziķe turpina iestudēt skaņdarbus kopā ar nu jau starptautiski atzīto “Trio Dali”, ko esam dzirdējuši arī Rīgā. Tieši “Trio Dali” aizvadītajā gadā ieskaņotais Šūberta dubultdisks saņēmis prestižā izdevuma “Gramo-phone” atzinību, kļūstot par redaktora mēneša izvēli, līdztekus saņemot Luksemburgas izdevuma “Pizzicato Supersonic” balvu un kļūstot arī par Francijas radio mēneša izvēli.
“Ir patīkami saņemt atsaucību un vērtējumu,” smaidot saka V. Sareika. “Bet mēs mēģinām negulēt uz lauriem. Spēlējam tālāk, apgūstam jaunas programmas.”
Šogad māksliniece piedalīsies vairākos interesantos projektos – vasarā kopā ar Flāmu karaliskās filharmonijas jauno orķestri vijolniece dosies turnejā uz Japānas lielākajām pilsētām. Šogad taps arī jauns “Trio Dali” kompaktdisks ar Mendelszona mūziku. Vairākkārt V. Sareikas vijoļspēli dzirdēsim arī Latvijā – martā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, bet rudenī – “Trio Dali” koncertā.
Ar vairākas prestižās godalgas ieguvušo pianistu Andreju Osokinu vijolniece uz vienas skatuves pirmoreiz satikusies aizvadītā gada augustā, koncertaģentūras “Kontrapunkts” dibināšanas koncertā. Aizvadītajā gadā A. Osokins ar izcilību pabeidza Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistrantūru, sniegti koncerti Londonā. Mūziķis teic – zināšanas, ko dod akadēmija, ir ļoti vajadzīgas, lai saprastu, kā tagad eksistē mūziķi Eiropā, kā strādāt ar aģentiem. “Londonā uzsvars likts uz to, lai jaunie mūziķi veidotu savus projektus, strādātu patstāvīgi. Koncerts, kas 16. februārī būs Rīgā, būs šīs pieredzes, Londonā radušos ideju realizācija,” atklāj A. Osokins.
Nule pianists atgriezies no koncerta Parīzes Korto zālē, kur atskaņoja Lista skaņdarbus. Pēc koncerta Rīgā mūziķis dosies uz Londonu, kur paredzēti vairāki koncerti un meistarklases. Vasaras otrajā pusē A. Osokins iecerējis sēsties pie Raimonda Paula dāvinātā Latvijas radio “Steinway & Sons” flīģeļa, ierakstot savu solo albumu, kura atvēršanas koncerts varētu notikt rudenī.
“Lai tiktu pamanīts pasaules jauno mūziķu apritē, galvenais ir nezaudēt individualitāti,” uzsver A. Osokins. “Pret māksliniekiem ir daudz un dažādu prasību, taču viena no galvenajām – katram jādod kaut kas īpašs un neatkārtojams interpretācijā. Ja mēģināsi sekot visiem padomiem, ko dod profesori, aģenti, koncertu rīkotāji, iespējams pazaudēt svarīgo individualitāti. Koncerts ir saruna ar klausītāju un tai ir jābūt ļoti atklātai, emocionālai. Publika to pamanīs. Svarīgi nezaudēt klausītāju līdzi jušanu.”
“Ir brīnišķīgi spēlēt kopā ar Vinetu, mani aizrauj viņas temperaments un emocionāli krāsainais vijoles skanējums,” stāsta A. Osokins, bet V. Sareika piebilst: “Spēlēt Latvijā, turklāt uz Lielās ģildes skatuves, man vienmēr ir prieks un liela atbildība. Es ar nepacietību gaidu šo koncertu!”
Uzziņa Programmā skanēs Eiropas mūzikas šedevri – Bēthovena traģiskā “Apassionata”, divi Lista “Mīlas sapņojumi” un “Pirmais Mefisto valsis”, Prokofjeva dramatiskā 1. vijoļsonāte, kā arī Ravēla izsmalcinātā “Čigāniete”. Koncerta sākums 19.00 Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv Cena Ls 3 – 12 |