Saslimstība ar gripu Jelgavā mazinājusies. Latvijā gripas epidēmija vēl ir izsludināta 0
Saslimstība ar gripu Jelgavā pašlaik ir samazinājusies, un izglītības iestāžu apmeklējums pilsētā ir labs, liecina pilsētas pašvaldības sniegtā informācija.
Atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un elpceļu infekciju monitoringa datiem, pašvaldība ziņo, ka Jelgavā ir reģistrēti 50,9 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.
“Pēc monitoringa datiem pagājušajā nedēļā Jelgavā reģistrēti 50,9 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, bet vēl nedēļu iepriekš – 132,8 gadījumi. Tas nozīmē, ka Jelgavā saslimstība ar gripu šobrīd ir mazinājusies, taču mēs pieļaujam, ka drīzumā varētu būt gaidāms otrs augstas saslimšanas vilnis,” pašvaldībai atzinusi SPKC Zemgales reģionālās nodaļas vecākā epidemioloģe Olga Kovaļauska.
Pagājušajā nedēļā ir pieaudzis to cilvēku skaits, kuri saslimuši ar augšējo elpceļu infekcijām. Aizvadītajā nedēļā reģistrēti 899,2 augšējo elpceļu saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, bet vēl nedēļu iepriekš – 514,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.
Izglītības iestāžu apmeklējums pilsētā ir labs. Skolu apmeklējums pagājušajā nedēļā bija 91,1%, salīdzinot ar 93,4% vēl pirms nedēļas, bet pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējums – 84,5%. Vēl pirms nedēļas tas bijis 81,9%.
“Lai gan epidēmijas slieksnis šobrīd nav pārsniegts, joprojām Latvijā ir izsludināta gripas epidēmija. Tā tiks pārtraukta tikai brīdī, kad monitoringā iekļautajās teritorijās vismaz divas nedēļas rādītāji būs zem epidēmijas sliekšņa,” skaidrojusi Kovaļauska.
Monitoringā tiek iekļauti dati no trīs pilsētas ģimenes ārstiem, kuru kopējais apkalpojamo pacientu skaits sasniedz 10% no Jelgavas iedzīvotāju skaita, kā arī pilsētas ārstniecības iestādes.
Jelgavas pilsētas slimnīcā joprojām ir noteikta karantīna. Karantīnas laikā tuvinieki drīkst apmeklēt tikai ļoti smagi slimus pacientus, kuriem nepieciešama kopšana un atļauju devis ārstējošais ārsts, izsniedzot īpašu caurlaidi.
Jau ziņots, ka vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte.
Tāpēc SPKC atgādina, ka vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir ikgadējā vakcinācija.
Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc vakcinācijas un gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā, uzsver SPKC speciālisti, piebilstot, ka arī veselības aprūpes darbiniekiem ieteicams būt vakcinētiem, lai aizsargātu savus pacientus un sevi.