Pāvests Francisks
Pāvests Francisks
Foto, Scanpix/Tiziana FABI / AFP)

Saskaroties ar spiedienu no modernās sabiedrības, pāvests sāk jaunas debates par katoļu baznīcas nākotni 74

Pāvests Francisks trešdien uzsāka jaunas konsultācijas par Romas Katoļu baznīcas nākotni, baznīcai saskaroties ar spiedienu saistībā ar sieviešu lomu un apsūdzībām garīdzniekiem bērnu izmantošanā. Sinodes Ģenerālā asambleja, kurā piedalās 368 garīdznieki un laji, arī sievietes, no aptuveni 100 valstīm, līdz 27.oktobrim Vatikānā aiz slēgtām durvīm apspriedīs iespējamās reformas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Sinode jau bija sapulcējusies uz mēnesi ilgu asambleju 2023.gada oktobrī pēc trīs gadus ilgām pasaules mēroga konsultācijām katoļu vidū, ko Francisks organizēja, lai stātos pretī izaicinājumiem, ar kuriem saskaras 2000 gadus vecā baznīca.

87 gadus vecajam argentīniešu pontifikam būs galavārds attiecībā uz jebkādām doktrinālām izmaiņām, ko ieteiks debašu dalībnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušajā gadā asambleja pievērsās tik dažādām tēmām kā attieksme pret LGBTQ kopienu, poligāmija, precētu vīriešu ordinācija un cīņa pret bērnu seksuālo izmantošanu no garīdznieku puses.

Lai gan šī struktūra nepakļāvās spiedienam atļaut sieviešu ordināciju, joprojām tiek pausts aicinājums panākt lielāku sieviešu redzamību un vietu institūcijā, kuru joprojām vada vīrieši.

Tuvākajā laikā nav gaidāmi nekādi lēmumi, jo jūtīgākie jautājumi ir uzticēti darba grupām, kas savus secinājumus sniegs 2025.gada jūnijā.

Asambleju Francisks atklāja ar misi Svētā Pētera laukumā, kurā viņš mudināja dalībniekus iesaistīties diskusijās ar atvērtu prātu.

“Būsim uzmanīgi, lai neuzskatītu savu ieguldījumu kā idejas, kas jāaizstāv par katru cenu, vai kā darba kārtību, kas jāuzspiež,” sacīja baznīcas vadītājs.

Sanāksme “nav parlamentāra asambleja, bet gan vieta, kur klausīties kopībā”, norādīja pāvests.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.