Sarūpējot pūriņu gaidāmajam mazulim 0
Mazuļa gaidību laiks ir īpašs katrā ģimenē, vēl jo īpašāks, ja gaidāms pirmdzimtais vai, ja gaidāms ļoti, ļoti gaidīts bērniņš. Bieži vien jaunie vecāki sevi šausta par to, vai būšu laba mamma, tētis, jo es taču neko nezinu par šīm mammu un tētu lietām. Kā, lai zina, izvēlēties krekliņu – bodiju, biksītes, vai tomēr pidžamiņu. Kādas vislabākās un pareizākās drēbītes velk vislabākās mammas saviem mazuļiem, vai tiešām apģērbu vīlītes tik ļoti spiež mazuļa ādiņu?
Mūsdienās mazuļu drēbīšu un sedziņu veikalu plaukots ir ļoti daudz. Kā neapjukt, kā nenopirkt par daudz, vai nenopirkt ko nevajadzīgu? Vai to visu var izlasīt gudrās grāmatās, ejot uz „ntajiem” jauno vecāku kursiem? Katrs bērniņš ir citādāks, katra mamma un tētis savam bērniņam ir vislabākie. Vienai mammai mazulim ērtāk ir uzvilkt krekliņu un pusbiksītes, citai, savukārt, šķiet daudz parocīgākas pidžamiņas. Un neviens no šiem apģērbiem nav nepareizs. Protams, pirmajās dzīves dienās daudz ērtāk ir uzvilkt priekšā sapogājamus krekliņus, vai pidžamiņas, nevis vilkt tos pāri galvai, vai arī no pēdiņām uz augšu.
Sarūpējot pirmo pūriņu vajadzētu iegādāties nedaudz, bet dažādas lietiņas, lai vēlāk ikdienā ar mazulīti „atsijātos” Jums ērtākais, Jums noderīgākais un mīļākais. Piemēram, iegādāties bodijus-krekliņus priekšā pogājamus – vienu ar vīlītēm ārpusē, vienu ar iestrādātiem cimdiņiem, vienu vienkāršu. Izvēlēties arī dažādu veidu biksītes – ar slēgtām pēdiņām, ar vaļējām pēdiņām, ar augsto jostiņu ar klasisko jostiņu, ar lencītēm. Arī pidžamiņu – romperīšu veidu ir ļoti daudz – ar vīlītēm ārpusē, ar, vai bez iestrādātiem cimdiņiem, ar kniedīšu aizdarītēm, ar rāvējslēdzīšiem, velūra, kokvilnas… Šāds pats stāsts ir ar cepurītēm – pietiks iesākumā ar vienu sasienamu, vienu bez striķīšiem un vienu ar vīlītēm ārpusē.
Iegādājieties daudzveidīgu pūriņu un vadietie pēc savām sajūtām, nevis pēc tā, ko teica draudzene, jo viņai ir bagātīga pieredze – 3 bērni un viņai vienmēr ir atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. Viņai šīs atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem ir priekš sevis un pieredze ir uz saviem bērniem, bet ne jūsu. Un īstenībā, nekas slikts arī nenotiks tad, ja Jūs nokļūdīsieties un nopirksiet arī kādu neērtu cepurīti, ja būsiet plānojuši, ka mazulim knupi dosiet, taču viņš to nemaz negribēs. Arī tā dzīvē notiek, bet tas nebūt nenozīmē, ka esat slikti vecāki, vai arī neesat pietiekoši zinoši. Svarīgi atcerēties, ka pirmajos dzīves mēnešos mazuļi ļoti strauji aug un nav spējīgi nonēsāt ļoti, ļoti daudz drēbīšu.