Publicitātes foto

Sarunu cikls LNB turpinās: Ilona Brūvere un “Versija Vera” 0

Nacionālā Kino centra un Latvijas Nacionālās bibliotēkas kopīgi rīkotajā ciklā “Simtgade un vēl” 11. oktobrī notiks otrā saruna, kuras uzmanības centrā režisore un producente Ilona Brūvere, viņas Simtgades filma “Ievainotais jātnieks” un 2010. gada dokumentālā spēlfilma “Versija Vera” par tēlnieci Veru Muhinu, informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

NKC un LNB ciklā Simtgade un vēl katra vakara programmu ievada īss stāstījums par vienu vēl topošu Simtgades filmu (plānoto pirmizrāžu secībā) un iepazīšanās ar filmas režisoru vai radošo grupu. Savukārt sarunas noslēgumā tiek izrādīta šī paša režisora vai studijas filma, kas tapusi nesenā pagātnē un sniedz ieskatu autora radošajā rokrakstā.

Trešdien, 11. oktobrī – saruna par filmu “Ievainotais jātnieks” – dokumentālu spēlfilmu, kas veltīta tēlniekam Kārlim Zālem, kuram līdz ar Latvijas simtgadi svinēsim 130. jubileju. Filma “Ievainotais jātnieks” balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentācijas materiāliem, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, ieskicējot kultūras un mākslas personības un tā laika ideālus. Īpaša sižeta līnija veltīta tēlnieku Kārļa Zāles un Teodora Zaļkalna sarakstei un Brīvības pieminekļa metu konkursa norisei, kas izraisa nesaskaņas mākslinieku vidū, toties vieno latviešus ziedot naudu pieminekļa celtniecībai. Filma uzņemta Rīgā un Florencē, Kārļa Zāles tēlā filmā iejuties Valmieras teātra aktieris Imants Strads.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vakara turpinājumā būs iespēja noskatīties filmu “Versija Vera” – režisorei Ilonai Brūverei raksturīgajā creative documentary stilā uzņemtu filmu par Rīgā dzimušo un starptautiski slaveno padomju tēlnieci Veru Muhinu (1889-1953), kura savulaik paglāba Kārļa Zāles veidoto Brīvības pieminekli no ideoloģiski motivētiem padomju varas uzbrukumiem. Muhinas monumentālais, 53 metrus augstais skulpturālais ansamblis “Strādnieks un kolhozniece” 1937. gada Vispasaules mākslas izstādē Parīzē kļūst par sensāciju, par Muhinas darbiem jūsmo Pikaso. Viņa patiesi tic humānisma ideāliem, un to veiksmīgi izmanto PSRS aģitpropagandas mašinērija. Filmā “Versija Vera” tēlnieces Muhinas lomā iejutusies māksliniece Kristiana Dimitere, kurai patiešām ir mākslas vidusskolā iegūtas tēlniecības iemaņas. Filma “Versija Vera” ieguva piecas nominācijas Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps”, balvas saņēma Ilona Brūvere kā labākā dokumentālā kino režisore un Elīna Bandēna kā labākā dokumentālā kino operatore; šis pats tandēms veidojis arī filmu “Ievainotais jātnieks”.

Ilona Brūvere ir režisore ar starptautisku karjeru un īpašu rokrakstu. 1972. gadā Brūvere sāka strādāt Rīgas kinostudijā par režisora un montāžas asistenti, bet pēc septiņiem gadiem pārcēlās uz Vāciju, kur strādājusi kā režisore, scenāriste un producente Hamburgas kino un TV režisoru apvienībā “Hamburger Filmbüro” (1980-1990) un uzņēmusi tur vairākas autorfilmas. 1991. gadā Ilona Brūvere atgriezās Latvijā, kopš tā laika viņa veidojusi kolorītas portretfilmas par interesantām personībām un dokumentālās filmas ar teatralizētu piesitienu, veidojusi kultūras raidījumus TV, bijusi kultūras žurnāliste preses izdevumos, apkopojusi savus darbus kultūras publicistikas grāmatā (2007), ir vērienīgu un kinematogrāfisku brīvdabas šovu autore.

Sarunu vada kinozinātnieks Viktors Freibergs, sākums plkst. 18 LNB Ziedoņa zālē, ieeja brīva.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.