Sarkozī cer uz Lepēnas atbalstītāju balsīm 0

Desmit nedēļas pirms gaidāmajām Francijas prezidenta vēlēšanām pašreizējais valsts galva Nikolā Sarkozī sācis uzrunāt galēji labēji noskaņotos vēlētājus, cerot, ka viņu favorīte Marina Lepēna nespēs panākt savas kandidatūras oficiālo reģistrāciju.


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
5 datumi, kuros dzimst vislielākie egoisti
Saeima pieņem būtiskas izmaiņas Darba likumā: darbiniekiem vairs nedrīkstēs nepamatoti pieprasīt krievu valodas zināšanas 188
Kokteilis
Nedēļas nogale četrām zodiaka zīmēm sola lielas problēmas. Kuras ir tās, kam jāuzmanās! 4
Lasīt citas ziņas

Lai Sarkozī vēlēšanu otrajā kārtā varētu stāties pretī sociālistu kandidātam Fransuā Olandam, kurš šobrīd aptaujās izvirzījies pirmajā vietā, viņam nepieciešams novērst draudus, ko pašreizējam Elizejas pils saimniekam pirmajā kārtā rada Lepēna.

Šobrīd šķiet, ka viņa varētu pārspēt sava tēva un Nacionālās frontes (FN) dibinātāja Žana Lepēna panākumus 2002. gadā, kad viņš sagādāja šoku visai Francijai, iekļūstot prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā. Lai viņa varētu startēt vēlēšanās, Lepēnai jāpārvar procesuālie šķēr-šļi. Katram kandidātam, lai viņš tiktu oficiāli reģistrēts, ir jāsavāc 500 vēlētu pašvaldību amatpersonu paraksti. Neskatoties uz to, ka aptaujās Lepēnai atbalstu izsaka 16 līdz 20 procenti vēlētāju, ir maz tādu pašvaldību mēru vai reģionālo padomju deputātu, kas būtu gatavi uzņemties politisko risku, saistot sevi ar FN kandidātes kampaņu. Un laika šīs prasības izpildīšanai paliek arvien mazāk. Lepēna apsūdz Sarkozī sazvērestībā, kuras nolūks esot nepielaist FN līderi vēlēšanām. Lepēna paziņojusi, ka viņai šobrīd izdevies savākt nedaudz mazāk kā 350 parakstus, un līdz parakstu vākšanas oficiālajam noslēgumam atlicis vairs nepilns mēnesis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Neskatoties uz Lepēnas tradicionālo populistisko retoriku, daudzi politiķi un komentētāji piekrīt, ka būtu nedemokrātiski nepielaist vēlēšanām kandidāti ar tik lielu atbalstītāju skaitu. Kā atzīst analītiķi, parakstītāju vārdu publiskā pieejamība kalpo kā atturošs faktors. Lepēna vērsusies arī Konstitucionālajā padomē, norādot, ka parakstītāju vārdiem būtu jāpaliek slēptiem, lai tādējādi pasargātu viņas atbalstītājus no iebaidīšanas vai atriebības. Sagaidāms, ka padome, kas pilda Francijas augstākās tiesu iestādes funkcijas, spriedumu šajā lietā pasludinās 22. februārī.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.