Vēl gaida piedāvājumus 55
Šobrīd vairāk vai mazāk ir zināms, kā no tirgus izņems GOST balonus, bet par nākamo soli – kā mājsaimniecība tiks pie jaunā gāzes balona – pilnīgas skaidrības pagaidām nav. Piemēram, nav skaidri nosacījumi, tostarp maksa, ja mājsaimniecība izšķirsies jauno balonu no gāzes piegādātāja ņemt lietošanā vai nomā, nevis iegādāties savā īpašumā.
“[Gāzes piegādes uzņēmumu] prasītā vienreizējā depozīta maksa par balona lietošanu varētu būt no viena centa līdz pat balona cenai vai pat vairāk,” saka EM speciālists Šaicāns, norādot: “To mēs vēl skaidrojam. Lielāka skaidrība par šiem nosacījumiem varētu būt šā mēneša laikā, kad gāzes piegādes kompānijas būs nākušas klajā ar saviem piedāvājumiem un kad tos būsim apkopojuši.” No līdzšinējām sarunām noprotams, ka uzņēmumi piedāvās mājsaimniecībām kādus labumus, ja pēc vecā balona nodošanas slēgs līgumu par jaunā balona pārņemšanu lietošanā vai nomā.
Uzrunātās gāzes piegādes kompānijas – “Latvijas propāna gāze” un “Virāža” – pagaidām atturas komentēt savus piedāvājumus, jo tie vēl ir izstrādes stadijā. LGA valdes loceklis Konstantīns Adamovičs “LA” atzīst, ka gāzes piegādes uzņēmumiem ar piedāvājumu izstrādi neiet viegli. Taču ne mazākas galvassāpes LGA un arī LDTA patlaban raisa daudzas neskaidrības, piemēram, kā gāzes piegādātāji sadarbosies ar tirdzniecības vietām, tostarp degvielas uzpildes stacijām (DUS), kur, saskaņā ar LDTA sacīto, apmaina lielu daļu gāzes balonu.
Patlaban piegādātāji gāzi tirdzniecības vietām pārdod, bet balonus nodod bezatlīdzības lietošanā DUS. “Revolucionāri jaunā gāzes balonu aprites kārtība šādu sadarbību vairs nepieļaus. Izskatās, ka gāzes piegādātājiem gāzes tirgošanai DUS nāksies ierīkot atsevišķu kasi, nodrošināt savus cilvēkus,” teica Stirāns, norādot: šis ir viens no būtiskākajiem punktiem, kādēļ LDTA lūgs ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) atlikt un pārstrādāt normas.