Foto – Timurs Subhankulovs

Brīvprātīga konfiskācija 55

Pārmetumus par “uzvārīšanos” EM un arī gāzes piegādes uzņēmumi noraida, sakot, ka uzņēmumiem balonu utilizācijā nāksies ieguldīt papildu resursus – baloni būs jāsavāc, jāatbrīvo no gāzes paliekām un jāutilizē. Sākotnēji kompānijas par šo darbu pat gribējušas prasīt maksu, taču vēlāk piekrita darīt to par velti.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Lasīt citas ziņas

Tiesa, nozare vēl iepriekšējai valdībai esot lūgusi izstrādāt mehānismu, balonu maiņas procesā paredzot valsts atbalstu mazturīgākajiem – pensionāriem, daudzbērnu ģimenēm u. c., taču šis priekšlikums dzirdīgas ausis nesasniedza, klāsta Latvijas Gāzes asociācijā (LGA). EM gan ir cita versija: “Uzņēmumi piedāvājuši apsvērt iespēju piesaistīt Eiropas fondu naudu, lai uzņēmēji nomainītu savu gāzes balonu parku un nevis lai sniegtu atbalstu mazturīgajiem.”

Ar šīm izmaiņām sarkanos balonus faktiski konfiscēs, uzskata Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas vadītājs Mārtiņš Stirāns, kuram EM nepiekrīt. “Tas nav uzlikts par pienākumu – nodot balonu [bez pī zīmes]. Cilvēks arī pats var balonu nodot metāllūžņos. Tas būs paša lietotāja ziņā, un atbildība gulsies uz viņa pleciem, ja gadījumā ar neiznīcinātu balonu notiks kāda nelaime,” saka Šaicāns.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.