Medībās. Springerspanieli ir viegli apmācāmi. Treniņu laikā saimniekam jāievēro divi nosacījumi: konsekvence un pacietība. Visu šķirņu spanieli jūtīgi uztver saimnieka garastāvokli un balss intonācijas, tādēļ treniņi jāvada labā noskaņā, ar sapratni un bez piespiešanas, tad spaniels atalgos savu saimnieku ar paklausību un precīzu izpildījumu. Apmācība jāsāk pēc iespējas agrāk, lai suns neradītu nepatīkamas situācijas medībās ar savu nepaklausību un brīvdomību. Izcilā oža var padarīt viņu par vientuļo mednieku, kurš nerēķinās ar saimnieka prasībām un nepilda komandas. Velsietis lieliski peld. Viņš ir gudrs un strādīgs – gatavs sekot un palīdzēt medniekam visu cauru dienu necaurredzamos krūmājos, pārpurvotās vietās un ir ļoti uzticīgs saimniekam. Ja jums tīk zosu medības un vēlaties, lai suns būtu palīgs, tas iepriekš jātrenē, jo zoss ir diezgan liela salīdzinājumā ar suni. 0
Savukārt, ja putnu medības kā uz ūdens, tā arī sauszemē jūs ne pārāk vilina, springerspanielam var viegli iemācīt cita veida darbu. Sarkanbaltajam springerspanielam ir izcila oža. Tādēļ šīs šķirnes suni var izmantot jebkāda veida medībās. Dzinējmedībās gan nebūtu ieteicams, jo viņam nav tā niknuma, kas vajadzīgs, lai noturētu cūku.
Mājās. Springeriem ir maigs un mīlīgs raksturs. Viņi ir lieliski kompanjoni. Mīl visu ģimeni. Suņi ir aktīvi, jautri, iecienījuši rotaļas un ilgas pastaigas kopā ar ģimeni. Ir iecietīgi pret bērniem, citiem suņiem un mājdzīvniekiem. Taču labi sargā savas ģimenes mitekli, jo ne visai uzticas svešiniekiem. Satiekot svešu cilvēku, viņš būs izvairīgs, var riet. Bet tas tikai pirmajā brīdī. Tajā pašā laikā Velsas springerspaniels nav bailīgs vai agresīvs. Kā visām medībām radītām šķirnēm, arī velsiešiem nepieciešamas ikdienas pastaigas un nodarbības, lai uzturētu ķermeni un garu možu un veselu. Ja sunim nepietiek uzmanības, pastaigas nav garas un enerģija paliek neiztērēta, viņš to izlietos sev vien zināmā veidā, demolējot māju, bojājot mantas. Nevērīga attieksme un neregulāras nodarbības paklausībā un medībām vajadzīgajās disciplīnās izmainīs arī suņa attieksmi, un viņš pārstās klausīt un strādāt saimniekam. Springerspanielus nedrīkst turēt ārā cauru diennakti visu gadu. Taču atkarībā no apstākļiem voljers ir risinājums. Protams, suni tajā var atstāt tikai uz dažām stundām. Pārējā laikā jābūt kopā ar ģimeni, jo viņš ir sociāls radījums, aktīvs un mīlošs ģimenes loceklis. Arī kopšana, kā izrādās, nav pārlieku grūta. Springeram ir samērā smaga, bieza, bet zīdaina vilna. Tā praktiski nesamudžinās un nesaveļas. Kažokam jāļauj izžūt, un lielākā daļa netīrumu un gružu nokrīt paši. Pārējo var izķemmēt.
Ķermenis un veselība. Springeri ir veidoti ilgstošam darbam sarežģītos apstākļos un ir ļoti izturīgi, lai gan ārēji tie šķiet viegli un ne pārāk spēcīgi. Iemesls – fizioloģiski pareiza ķermeņa uzbūve, optimāli leņķi ekstremitātēs un normālas ķermeņa proporcijas, kas ļauj viegli un brīvi kustēties. Suņi ir 46 – 48 centimetrus augsti, bet kuces 43 – 46 cm lielas. Šķirnes pārstāvju svars ir no 16 līdz 20 kilogramiem. Vilna pieguloša, zīdaina. Uz vēdera, kājām, ausīm un kakla nedaudz viļņaina. Izstādēs zinoši eksperti vērtē vidēja garuma apmatojumu, kas liecina par suņa atbilstību standartam, kā arī par nodarbinātību. Springerspanieli kopumā ir veselīga šķirne, taču var ciest no glaukomas, gūžas displāzijas un kā citas šķirnes ar nokarenām ausīm ir uzņēmīgi pret dažādām infekcijām. Kā visiem spanieliem, velsietim ir nosliece uz aptaukošanos, tādēļ barošanai ir jābūt pārdomātai. Dzīves ilgums 12 – 15 gadu.
Latvijā. Vēl pirms neilga laika springerspanieli tika audzēti tikai medībām, taču košais kažoks, protams, piesaista arī nemedniekus – cilvēkus, kas suni iegādājas un tur pašu priekam. Springeri arī attaisno šo attieksmi, jo ir jautri, ar vieglu raksturu, ļoti uzticami un kustīgi. Vārdu sakot, piemēroti jebkurai aktīvai personai vai ģimenei. Protams, arī izstādēs šos suņus vienmēr ievēro spilgtā krāsojuma dēļ. Līdzīgi kā sarkanbaltie seteri šie spanieli uzreiz iekrīt acīs.
Mūsu valstī ir aptuveni 50 – 60 šķirnes pārstāvju. Vairāk vai mazāk aktīvi ir aptuveni 20 suņi. Proti, tie dodas medībās, trenējas, piedalās pārbaudēs un izstādēs. Audzētavā Redsprings, kas pieder Zavodilovu ģimenei, dzīvo vairāki suņi un jau ir dzimuši četri kucēnu metieni. Alina Zavodilova stāsta, ka pirmais velsietis parādījies, kad viņai bija 13 gadu. Skaistais krāsojums, zīdainā vilna un pozitīvais raksturs bija šķirnes izvēles kritēriji. Suns tika ņemts ģimenei un izstādēm. Toreiz par medībām un atbilstošu apmācību neviens ne zināja, ne runāja. Pirmajam sunim sekoja nākamais. No Čehijas darba suņu audzētavas Zavodilovu saime iegādājās kucīti. Tas bija pirmais Latvijā pēc daudziem gadiem ievestais Velsas springerspaniels. Līdz tam kā jau daudzās šķirnēs visi vārījās savā sulā. Pārrunās ar audzētāju atklājās arī pavisam cita, līdz šim neiepazīta spanielu dzīves puse – medības. Lielbritānijā vēsturiski springeri palīdzējuši putnu medībās, bet kontinentālajā Eiropā šos suņus izmanto visu veidu jakts darbos. Čehijas springeru audzētāji bija pirmie, kas iepazīstināja Zavodilovu ģimeni ar medību pasauli. Fotogrāfijas no stirnu, mežacūku, briežu medībām, attēli ar iegūtajiem putniem iedvesmoja! Šobrīd Redsprings audzētavā jau ir pieci suņi. Diviem no tiem ir darba diplomi lauka pārbaudēs, jaunsuņu pārbaudēs un asinspēdu diploms.