“Sapratu, ka tas numurs un kantoris ir jālikvidē!” Aktualizējas diskusija par ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa lietderību 51
Sociālo mediju platformā “X” kāda māmiņa dalās savā pieredzē ar situāciju, kad nācās zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni un jautāt pēc padoma, jo mājās mazulim bija augsta temperatūra.
Diemžēl māmiņa nesaņēma atbalstu un padomu, ko cerēja saņemt: “X” ierakstā viņa stāsta, ka otrā pusē bijusi ne pārāk laipna ārste, kas ierosinājusi izmantot homeopātiju.
Piezvanīju ģimenes ārstu kons.tālrunim, jo bēbītim temperatūra un dikti neapmierināta ar dzīvi, man ieteica.. homeopātiju.
— Elīna Cīrule (@PutninshEliina) April 26, 2024
Publicētā ieraksta komentāros arī citi sociālo mediju lietotāji dalās savā pieredzē saskarsmē, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni tad, kad sava ģimenes ārsta darba laiks ir beidzies.
Man reiz teica turpināt dzert zāles (kas nepalīdz), ciest un gaidīt, pabeidza zvanu neatvadoties.. Pēc dažām stundām nonācu reanimācijā.
— Elīna Baltskara 🇺🇦 (@ebaltskara) April 26, 2024
Ja ģim. ārstu algas ir fiskālā homeopātija, tad tādi paši ir ar ieteikumi.
Bet OECD rekomendācijas ir monetārā disciplīna. Uzmin no kuras nozares budžets tiks “griezts”? Pačukstēšu, ka AirBaltic un vilcieniem simtiem miljonu vienmēr atradīsies.— Jānis Suipe 🇱🇻 (@SuipeJanis) April 27, 2024
Njā, man pie galvas reiboņiem ieteica Vertigoheel – arī homeopātija. Labāk būtu uzreiz ieteikuši saukt ātros, ko no rīta arī izdarīju. Rezultātā diagnosticēts vestibulārais neirīts, gandrīz 3 nedēļas gultas režīms. Iespējams, ka no medikamentiem neko specifisku nedrīkst ieteikt.
— Elinairer (@elinairer) April 26, 2024
2 reizes esmu zvanījis uz šo tālruni. Sausais atlikums tāds ka varēju arī nezvanīt. Un noteikti vairs to arī nedarīšu.
— Juris Mucenieks (@juris_mucenieks) April 27, 2024
Es šiem zvaniem varētu uztaisīt stand up. Ja otrpus klausules ir tiešām ārsti, man jums ir sliktas ziņas, draugi.
— Aiva Avotina (@AivaAvotina) April 26, 2024
— Gaidis Kukulis (@Gaidis_Kukulis) April 27, 2024
Kad šitais beigsies? Goda vārds, es nesaportu to toleranci pret šo tumsonību @veselibasmin @veselibasinspek @H_AbuMeri https://t.co/g51gY7Ye5V
— Olga Dragiļeva (@olgadragileva) April 26, 2024
Lielāko skaidrību komentētājiem ievieš Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule, kas izskaidro, ka attālinātās konsultācijās parasti netiek izrakstīti specifiski medikamenti. Ja tiek lietoti drudzi mazinoši medikamenti, bēbītim neko citu, kā dabas preparātus neieteiks.
Telefonkonsultācijās neizraksta un neiesaka specifiskus medikamentus un, ja vien jau tiek lietoti nespecifiskie un drudzi mazinošie medikamenti, ieteikumos bēbītim visdrīzāk dzirdēsi dabas preparātus. Neko citu:) manuprāt, loģiski un pareizi. No rīta jāzvana savam ģimenes ārstam.
— Liene Cipule (@LieneCipule) April 27, 2024