Sapotēja. Kāpēc neiedeva čeku? 0
Pēc 3. maijā ielikumā “Ģimene. Veselība” publicētā raksta “Pret ērču encefalītu potējas par spīti vakcīnas cenai” lasītāji mūsu avīzes interneta mājaslapā aktīvi dalījās savā pieredzē par šo tēmu.
Katiņa raksta: “Ģimenes ārsta praksē saņēmu poti par 19 latiem, bet par to pretī nesaņēmu kvīti par apmaksāto pakalpojumu. Man paskaidroja, ka tās iegādātas par ārsta personīgiem līdzekļiem?! Jūtos nelāgi, kas tās par potēm? Vai tās ir kādas nelegālas vai ar notecējušu termiņu?” Savukārt lasītāja Anna uzskata: “Kvīts noteikti jāprasa, jo šādā gadījumā jūs 24% (Ls 4,56) atgūtu no valsts kā pārmaksāto nodokli. Ģimenes ārsti tikai sūdzas, ka viņiem naudas par maz. Šo pašu vakcīnu iepērk ar pavadzīmi, līdz ar to noraksta izdevumos, bet ieņēmumus neuzrāda, nodokļus nemaksā.”
Situāciju skaidro Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga: “Saņemot valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus (veicot pacienta iemaksas vai līdzmaksājumus), kā arī maksas pakalpojumus, par ikviena maksājuma veikšanu pacientam ir jāsaņem maksājumu apliecinošs dokuments – čeks vai stingrās uzskaites kvīts. Vakcinācija pret ērču encefalītu pieaugušajiem ir maksas pakalpojums.
Tam, par kādu naudu ģimenes ārsts vakcīnu iegādājies, nav nekādas nozīmes. Pacientam ir tiesības prasīt no ārsta čeku vai kvīti par saņemto pakalpojumu – ērču vakcīnas ievadīšanu, kur ietilpst gan medikamenta cena, gan maksa par veikto manipulāciju.”
Ja ar ģimenes ārstu vai ārstniecības iestādes administrāciju, kurā ārsts strādā, neizdodas vienoties par čeka vai stingrās uzskaites kvīts saņemšanu, jāvēršas Valsts ieņēmumu dienestā vai nu personīgi, vai zvanot pa VID bezmaksas uzticības tālruni 80009070, lai ziņotu par šo pārkāpumu.
Čeks vai stingrās uzskaites kvīts ir vajadzīga, lai varētu saņemt nodokļu atmaksu par gada tēriņiem medicīnā.