Otrā dienā nesteidzīgi apskatām ostu un jahtklubu, izstaigājam krastmalas promenādi un parku, aizlaižam līdz tiltam ar lokveida arkām, kas, izrādās, ir garākais un vecākais tilts Igaunijā. Īsāk sakot, elpojam prieku un bezrūpību. 3
Līdz šim mūsu iemīļotās pilsētas bija Brige un Celle, jūtu, ka tagad tām ir pievienojusies arī Kuresāre.
Nākamajā dienā pārceļamies uz viesu namu. Arī te mūs gaida patīkams pārsteigums. Viesu nams iekārtots vēsturiskā jūgendstila ēkā ar skaistu iekšpagalmu. Pa mūsu numuriņa logu paveras skats uz agrīnā klasicisma stilā celto Svētā Nikolaja baznīcu.
Un nu dodamies apceļot Serves pussalu. Zinīgi ļaudis teic, ka skaidrā laikā no tā spices varot saskatīt Kurzemes piekrasti. Nav brīnums – attālums no Sēres raga līdz Kolkas ragam ir nepilni 30 kilometri.
Ceļš vijas gar jūras piekrasti. Ik pa laikam redzamas norādes uz kādu viesu namu vai kempingu gleznaina mežā ielokā. Patiesi, Sāmsalā ir jaukas vietas arī ekonomiskā atpūtas režīma cienītājiem.
Sēres rags mūs sagaida ar pamatīgām brāzmām. Sērfotāju paradīze. Un arī gulbji te jūtas labi. Kārlis atrod vairākus akmentiņus ar caurumu. Tas esot uz laimi. Kolkas rags iezīmējas gluži skaidri. Kad iezvanās telefons, redzu, ka LMT signāls te spēcīgāks par vietējo.
Atpakaļ braucam gar pussalas otru piekrasti, lai apskatītu Jerves pludmali. Un atkal ik pa brīdim iesaucamies: cik skaisti!
Vakarā dodamies uz “Arensburg Boutique Hotel” SPA kompleksu. Atturīgi elegants interjers, klusinātas gaismas, fonā tīkama mūzika, divu veidu pirtis, divi nelieli baseini ar masāžas strūklām un ūdenskritumu. Īstā vieta tiem, kas ūdenspriekus vēlas baudīt nesteidzīgi un bez liekas kņadas.
Pamazām jūtu, ka sāk zust laika izjūta. Vairs īsti nezinu, cik dienas jau esam uz salas. Un nedomāju par to, cik vēl atlicis.