Neej līdzi mirušajiem! 0
• Vienu vakaru krāsns durtiņas un šīberi aizvēru par agru, kad krāsns vēl nebija izkurējusies, un aizgāju gulēt. Sapnī redzu šauru, ļoti strauju upi, kurai pāri pārmesta laipa. Upes otrā krastā stāv mana mirusī mammīte, māj ar rokām un sauc mani pie sevis. Sāku iet pa laipu, taču tad pamodos. Istaba bija pilna ar dūmiem un tvana gāzi. Ja nebūtu pamodusies, būtu aizgājusi pie mammītes…
• Arī kāda cita sieviete atceras, ka kopš bērnības mamma un vecmāmiņa vienmēr piekodinājušas – sapnī nedrīkst iet līdzi mirušajiem tuviniekiem. Tomēr viņu parādīšanās sapnī ne vienmēr liecina par kaut ko sliktu:
– Ar vecmammu man bija ļoti siltas, tuvas attiecības. Vairāk nekā mēnesi pēc viņas nāves redzēju omi sapnī. Viņa izskatījās tāda viegla, smaidoša, laimīga. Teica, ka viņai iedotas tikai trīs brīvdienas un nezina, kad nākamreiz varēs pie mums atnākt. Pēc tam skatos – vecmamma pazudusi. Istaba ir saules pielieta, logs vaļā, aizkars plīvo… Sapratu, ka vecmammas brīvdienas beigušās. Drīz pēc tam saņēmu savu daļu no vecmammas mantojuma. Naudas summa nebija liela, taču man ļoti noderēja.
• Divas sievietes novērojušas, ka sapnī redzētie mirušie tuvinieki liecina par drīzām pārmaiņām: – Ja sapnī redzu savu omīti, pēc pāris dienām mainīsies laiks – būs sniegputenis vai stiprs vējš.
– Ja sapnī redzu mirušu radinieku kā dzīvu, drīz mainīsies vai nu laiks, vai arī mana pašsajūta.
• Dažkārt mirušo tuvinieku parādīšanās sapnī atgādina, ka derētu apmeklēt viņu kapus.
– Sēž mans mirušais brālis nogāzītē tāds skumīgs. Jautāju – kāpēc tu tāds noskumis? Man šodien dzimšanas diena, bet pie manis neviens nenāk, viņš atbild… To pastāstīja vecākā māsa, kura vienmēr rūpējās par pārējiem brāļiem un māsām un uzturēja attiecības ar radu ģimenēm. Vecākais brālis bija apglabāts viņa sievas dzimtas kapos, un tos patiešām reti kāds apciemoja.