Sāpīgas kustības. Kā palīdz injekcijas? 0

“Kas traucē organismā uzņemto vielu sintēzei? Kādas injekcijas ievada ceļgala somiņā?” 
Lidija Stepčenko Pļaviņās

Reklāma
Reklāma

 

Injekcijas pret sāpēm

TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Ja pacientam ceļa locītavā ir artroze jeb locītavu deformācija sākuma stadijā, sāpju un iekaisuma mazināšanai, kas rodas no nervu kairinājuma vai saspieduma audos, pielieto blokādes.

Medicīnas sabiedrības “ARS” traumatologs ortopēds Igors Ļu skaidro, ka divas nedēļas pēc pirmās injekcijas (Lidocaine vai Dexamethason) procedūru atkārto, un tad nepieciešams sešu mēnešu pārtraukums. Jauniem cilvēkiem, kuriem ir neliela artroze, blokādēm izmanto hialuronskābes injekcijas.

 

Svaru kausos

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūsu jautājums par vielu sintēzi gan ir visai neskaidrs. Ja organisms uzņem jau gatavas uzturvielas, tās vairs nav jāsintezē! Kad ārsts pacientam iesaka lietot pilnvērtīgu, sabalansētu uzturu, ar to domāts veselīgs ēdiens ar visiem nepieciešamajiem mikroelementiem un minerālvielām pareizajās proporcijās, lai būtu to optimāls izlietojums.

Ortomolekulārās medicīnas speciāliste, interniste Antra Briede skaidro, ka ļoti daudzu slimību pamatcēlonis ir aplama vielmaiņa, ko izraisa nepilnvērtīgs, nesabalansēts (vitamīniem un minerālvielām nepietiekams) un kalorijām pārbagāts uzturs.

Tādēļ biežākais ieteikums varētu būt ierobežot olbaltumvielas, ogļhidrātus un taukus.

Mikroelementu trūkums var rasties, ja tos nepietiekami uzņem ar uzturu vai pastiprināti zaudē slimību, zāļu lietošanas, fiziskas slodzes, emocionāla stresa vai vides faktoru ietekmē. Ja uzturvielu nepietiekamība ieilgst, šūnas nespēj darboties un sākas dažādu audu bojājumi.

 

Ķeriet zagli!

Arī sāpes locītavās, deģeneratīvas izmaiņas (artrozes) ir ilg­stošas mikrouzturvielu nepietiekamības sekas. Skrimslī nav asinsvadu, tas barojas no šķidruma locītavas somiņā, savukārt tā izstrādi veicina kustības, kas nepārslogo locītavas: staigāšana, nūjošana, pilates, braukšana ar riteni. Ja sākas sāpes, fiziskās aktivitātes pēc fizioterapeita konsultācijas jāturpina.

Otrs faktors, kas uztur locītavu veselību, ir jau minētais – pilnvērtīgs uzturs.

Kolagēna sintēzei ir būtisks C vitamīns. Ja ik dienu lieto vismaz piecas porcijas dārzeņu, ogu un augļu, nepieciešamo dienas devu var nodrošināt. Tomēr A. Briede ir ievērojusi, ka cilvēkiem ar locītavu slimībām ļoti garšo cepta un kūpināta cūkgaļa un kartupeļi, kaut gan no šiem produktiem būtu ieteicams atturēties. Cūkgaļu var aizstāt ar zivīm, riekstiem un sēklām, bet kartupeļus – ar griķiem, nepulētiem rīsiem, auzām un lēcām.

Reklāma
Reklāma

Mikrouzturvielu zaglis organismā ir baltais cukurs un kviešu miltu izstrādājumi. Arī no tiem artrozes gadījumā jāizvairās, aizstājot, piemēram, ar rudzu sausmaizītēm.

Ja ir grūti nodrošināt regulāras kustības un veselīgu, ārstniecisku diētu, bieži locītavu slimību gadījumā nākas izmantot sabalansētus uzturvielu kompleksus. Papildus glikozamīnam, hondroitīnam un hialuronskābei būtiskas ir Omega-3 taukskābes, ko var uzņemt ar zivīm, linsēklu un olīvu eļļu. Svarīgs E, C, B3 un B6 vitamīns, cinks un magnijs.

Starp citu, alkohols vai transtauksābes neļauj Omega-3 taukskābēm iesaistīties vielmaiņā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.