Foto – Shutterstock

Sāp, ka ne piedurties
 4

Pleca locītavas var skart arī deģeneratīvas izmaiņas, piemēram, var sabiezēt kāds no tur esošajiem kauliem, sašaurinot jau tā mazo locītavas spraugu, vai arī apkārtējos audos var saaugt rētaudi. Ja sāpošo pleca locītavu sāk saudzēt, visus darbus veicot ar otru, veselo roku, tā kļūst arvien mazkustīgāka, kamēr tajā parādās kustību ierobežojums. “Smagākos gadījumos locītava kļūst tik stīva, ka pacientam grūti pacelt roku uz augšu, lai ieliktu padusē termometru,” stāsta traumatologs. Arī šajā gadījumā ārstēšana jāuzsāk pēc iespējas ātrāk, lai locītava nekļūtu pārāk stīva. Vispirms ar medikamentiem vai injekcijām jānoņem sāpes, lai pēc tam to varētu sākt vingrināt fizioterapeita vadībā. Dažkārt kaula sabiezējumus noņem locītavas artroskopijas laikā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Jānis Dobelnieks stāsta, ka pleca locītavā var sākties arī akūtas, ļoti spēcīgas sāpes. Tās izraisa locītavās izgulsnējušies kalcija sāļi jeb kalcināti. “Tas ir ļoti sāpīgi, plecam pat nevar pieskarties, tādēļ pacients parasti palīdzību meklē nekavējoties. Lai apstiprinātu diagnozi, pietiek veikt rentgena izmeklējumu, bet pēc vienas divām blokādēm sāpes parasti pāriet,” skaidro ārsts.

Ārstēšana nav ilga un sarežģīta – pacientam jālieto nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi un jāveic fizikālās medicīnas procedūras.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad sāpes ārstē neirologs un kad – traumatologs 


Ja pleca locītava sāp neiroloģisku iemeslu dēļ, sāpes ir spontānas, it kā elektriskas strāvas sitiens, tās var pavadīt durstīšanas, tirpšanas, dedzināšanas sajūta. Tās visbiežāk sākas jau kakla rajonā virs pleca un pa nervu gaitu turpinās līdz elkonim vai plaukstas locītavai. Tomēr roka saglabā savu kustīgumu un spēku. Ja sāp ne tikai plecs, bet visa roka, jādodas pie neirologa.

Ja sāpju iemesls ir pleca locītavā vai apkārtējos audos, sāpes koncentrējas pleca ārmalā – deltveida muskulī tā, ka sāpīgo vietu var nosegt ar plaukstu. Ļoti bieži sāpes pastiprinās naktīs, jo dienā roka ar savu svaru velk uz leju, paplašinot spraugu starp kauliem. Ja turklāt rokai ir samazināts muskuļu spēks, bet locītavai ierobežots kustību apjoms, jādodas pie traumatologa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.